BlackHood

Co bych já dal za kvalitní film na toto téma. To, že bych v 17 utekl s hezkou holkou ve svetě bez dospělých a zažíval s ní dobrodružství, to by byl můj sen. Ale tady toho dobrodružství moc nebylo. I když to mělo optimální stopáž, tak se to táhlo. Ale i tak to bylo koukatelné a zajmavé. Mělo to krásny look, celkem by mě zajímalo, jestli se natáčelo ve studiu, nebo real Ghost town, protože to opravdu vypadalo skvěle. Upřímně, doufám že na toto téma bude v budoucnosti spoutstu filmů / seriálů, ale že budou vypadat lépe, než tohle. Když si to pustíte, neuděláte špatně, i minimálně jako "podkladový film". V průběhu filmu mě zajímalo, co teda na tom severu najdou. ()

kaylin

Zajímavé prostředí postapokalyptického světa, kde žijí mladí lidé, kteří se vzdělávají v podstatě jen životem na ulici. Snaží se žít, snaží se přežít. Jenže stejně jako ti mladí lidé, snímek "Go North" nemá pořádné směřování a jen se vleče odnikud nikam. Nedovíte se nic zajímavého, nic zásadního se ani nestane. ()

MickeyStuma

Postapokalyptický snímek tentokrát zaměřený na mládež. Jedná se o nízkorozpočtový projekt, takže patřičné kulisy a vizuální efekty pro vytvoření tématické atmosféry nelze očekávat. Jednoduchý příběh bez napětí a vůbec nějaké živosti neoslní žánrové příznivce. Spíše se jedná o festivalový či ryze fanouškovský film s námětem, se kterým snad ještě nikdo nepřišel. A tak je film určen spíše pro náročnější diváky, kteří dokáží ocenit alespoň myšlenku. ()

silentname

Nemôžem povedať, že by v "Go North" neboli zaujímavé momentky, ktoré skutočne človeka dostatočne dokážu pohltiť na to, aby film odsledoval a nemal ho nutkanie absolútne vypnúť, ale na druhú stranu je to tak maximálne priehľadný, miliónkrát opakovaný a neskutočne nevyužitý film, že po dopozeraní ostane len sklamanie. Pretože tu je potenciál na to, aby sme mali zaujímavý film. Lenže to by sme museli viac vypracovať postavy a nespraviť z nich len klasické stereotypy, ktoré sme videli nespočetne množstvo krát. A to je práve to na čom film padá. Plus tu musíme mať aj hlavného padoucha, ktorý je proste len zlý, lebo je zlý. (ZET-EL-YPSILON). Každá scénka s ním je maximálne otravná a nie je jediná vec, kde by fungoval. Ani ako postava, ani ako padouch. Je to proste len Gentry, ktorého chcete len vyhodiť. Ale zase musím povedať, že jeho záverečná rola a odhalenie je celkom okey, ale takisto maximálne nedopracované a nefungujúce. Keby sme mohli viac spoznať tú komunitu, alebo vidieť jeho skutočné činy, tak by to bolo zaujímavejšie. Pretože by to viac zapracovalo do toho, aby z neho bola zaujímavejšia postava. A rovnako by dalo viac zmysel aj to, prečo tak veľmi chcel Jessie a Josha dostihnúť, lebo si ich chcel pridať do svojej zbierky. Ale ničoho takého sa nedočkáme. "Go North" je proste jednoduchý príbeh s dobrými nápadmi, ale slabo využitým potenciálom, až by som povedal, že maximálne nevyužitý. A okrem toho sú tu aj také chyby, ktoré sú neodpustiteľné. Ak sa stane vražda a nie je krv ani na tele, ani na vraždnej zbrani a všimnem si to, to je dosť veľká chyba Nemyslím si, že je to úplne hrozné, ale určite to nie je film, ktorý by som odporúčil alebo sa k nemu vrátil. Slabé. Hodnotenie: C- ()