Temný Kraj

Réžia:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (viac)

Pražský elitný kriminalista z oddelenia vrážd Petr Kraj (Lukáš Vaculík) dáva zo zdravotných dôvodov zbohom veľkomestu a usadí sa na chátrajúcej fare po svojom strýkovi v malebnom kraji opradenom strašidelnými legendami a povesťami. Na zdanlivo pokojnom vidieku sa však cíti opustený rovnako ako osamelý strom za dedinou, ku ktorému ho viažu spomienky z detstva. Jeho návrat ku koreňom nie je nijako ľahký, ale postupne si zamiluje nostalgickú atmosféru a tajomnú malebnosť vidieka. Navyše stretáva aj nových kolegov z okresného oddelenia, ktorí sa vďaka nemu dostanú k vyšetrovaniu spletitých prípadov sériových vrážd a získajú príležitosť profesijne aj osobnostne rásť. Plachá Naďa Hamplová (Kristýna-Fuitová Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Karel Zima) sa vyznajú v temných zákutiach svojrázneho kraja. Petrovi sú nielen najlepšími parťákmi pri objasňovaní zločinov, ale aj spoľahlivou oporou vo chvíľach, keď všetkým nemilosrdne ubieha drahocenný čas pri vyšetrovaní zločinov. (TV JOJ)

Recenzie používateľa nula87 k tomuto seriálu (12)

Čarodejnice 1/2 (2017) (S01E01)

Nápad možná dobrý, ale je tam strašně vidět, kdo to píše, a jak to píše. Protože vlastně nevidíme nic z vyšetřování, ale řešíme rodinné vztahy a bolístky hlavních hrdinů. Uvidíme co dál, dám tomu šanci minimálně do konce toho prvního případu. ()

Čarodejnice 2/2 (2017) (S01E02)

Upřímně to nestojí za moc. Asi to měla být temná detektivka, což se snaží naznačit název i upoutávky, ale to rozhodně není. Spíš taková unylá šlichta s lokálními policajty, kteří soutěží v tom, kdo je větší trotl, a vyšetřováním, které se uzavřelo vlastně tak nějak samo - protože ze skutečného vyšetřování jsme za ty 2 hodiny viděli možná dohromady 10 minut. Jinak sledujeme vesrkze banální osobní problémy hlavních postav. ()

Lúpežníci 1/2 (2017) (S01E03)

Jsem asi naivní, ale nečekal jsem, že to bude ještě horší než první dvojdíl. A ono jo. Roztahané, všechny postavy jsou víceméně jenom karikaturami. 30% ()

Lúpežníci 2/2 (2017) (S01E04)

Hriešnici 1/2 (2017) (S01E05)

Asi bych to nevyjádřil lépe, než jeden z místních policistů: "Jako u blbejch, samý dementní případy o ničem". Břeh zřejmě existuje v nějakém paralelním vesmíru, kde na Dušičky jsou všechny stromy zelené, kde slovo vroubek znamená něco jiného než normálně a kde vrah je sice psychický vyšinutý magor, ale aspoň narozdíl od elitního detektiva vždycky stihne autobus. Takže to vlastně místy začíná být zábavné tím, jak je to blbé. ()

Hriešnici 2/2 (2017) (S01E06)

Pekelníci 1/2 (2017) (S01E07)

Tak nám v revíru začal řádit nabobulovaný kulturista. Taky se objevil jeden manžel, který je mimochodem nejlepším neurochirurgem v Evropě. Pes vlezl do boudy, a už si s ním nepovídá pouze Vaculík, ale i jeho doktor. No prostě kopec srandy... ()

Pekelníci 2/2 (2017) (S01E08)

Jezinky 1/2 (2017) (S01E09)

Je fajn, že v Temném kraji máme nějaké jistoty - třeba tu, že když zůstalo zelené listí na stromech na Dušičky, vydrží tam i do Vánoc. Nejvíce pobavilo asi to, jak si z toho Milan Šteindler celou dobu dělal prdel, ale tvůrcům to asi nedošlo. No nic, bohužel těch věcí, které jim nedochází, je podstatně víc. ()

Jezinky 2/2 (2017) (S01E10)

Zjavenie 1/2 (2017) (S01E11) odpad!

Tak jako celý seriál, i zakončení bylo šílené. Asi nemá smysl už rozepisovat ty zhovadilosti, které nás provázely celým tímhle dílem - ale v posledním dvojdíle stojí za zmínku určitě jedna perlička. Šílený vrah nakonec POZOR SPOILER málem zabije i jednu z hlavních postav. A to tak, že ji chce nechat pohřbít zaživa - škoda že do rakve z latěk s centimetrovými rozestupy... KONEC SPOILERU Děkujeme slečnám/paním Bártů za úžasný počin, který už byl bohužel tak blbý, že nebyl ani moc k smíchu. ()

Zjavenie 2/2 (2017) (S01E12) odpad!

Tak jako celý seriál, i zakončení bylo šílené. Asi nemá smysl už rozepisovat ty zhovadilosti, které nás provázely celým tímhle dílem - ale v posledním dvojdíle stojí za zmínku určitě jedna perlička. Šílený vrah nakonec POZOR SPOILER málem zabije i jednu z hlavních postav. A to tak, že ji chce nechat pohřbít zaživa - škoda že do rakve z latěk s centimetrovými rozestupy... KONEC SPOILERU Děkujeme slečnám/paním Bártů za úžasný počin, který už byl bohužel tak blbý, že nebyl ani moc k smíchu. P.S. A úplně nejvíc mě vyděsilo, když se na úplném konci chystalo cosi jako možnost pokračování. Proboha, jen to ne! ()