Dvojica mužov vykradne malé klenotníctvo. Kým klenotník ukladá diamanty do prinesenej tašky, vojde jeho otec a pokúsi sa spustiť alarm. Mladší zo zlodejov naňho vystrelí, ale zasiahne jeho syna, ktorý sa snažil chrániť otca vlastným telom. Zhodou okolností sa zlodeji nemôžu dostať k autu, a tak utekajú pešo. V jednom momente sa rozhodnú nastúpiť do električky. Majú však smolu, pretože v tom istom voze sa vezie vrchný komisár Pavel Vondráček, ktorý je na ceste na slávnostné odovzdávanie novinárskej ceny svojej dcéry. (TV Markíza)

mh.mail

20% — Vlhký sen generálního ředitele Novy (tyjo, vždyť já ani nevím, kdo tomu teď šéfuje, když je Dvořák v ČT): Všichni ostatní nasadí premiérové původní kriminální seriály, tak my musíme taky. Máme tu stejné režiséry, kteří natočili skvělé Případy 1. oddělení. Tak v čem je problém? Jednoznačně to tedy musí být ve scénáři, jinak už nevím. Kde nic není, ani Bebjak s Wlodarczykem neberou. Motiv ukradené tramvaje byl k vidění už v povídce Tramvaj do Poděbrad z filmu Přátelé Bermudského trojúhelníku, kde se jednalo o pokus o satiru (a moc se nepovedl). Tady to bylo míněno vážně. Můžeme to shodit ze stolu jako absolutní kravinu, ale když se nad tím trochu zamyslíme, tak ono by to asi realizovatelné bylo — pokud mám rukojmí, tím spíš matku s malým dítětem, policajti si moc netroufnou a projet po kolejích na točnu v Hloubětíně by se dalo. Takže to můžeme považovat za bizarní, ale asi proveditelné. Jinak dialogy jsou opět na úrovni telenovel ve stylu výplňová vata, ani neumím říct, jestli je to lepší, stejné nebo horší než konkurenční výtvor sester Bártů na Primě. ()

ForGump

Tahle kriminálka má pomalu větší grády než Temný Kraj včera. Policajti - paka, spousta okatých náhod a situací, debilních nápadů, predikcí, šílených rozhodnutí a špatných pokusů o humor. Vizuální stránka nezmůže nic, ať je sebelepší (on Žiaran umí). Byl jsem zvědavý, kdo pod tím stojí a najednou se ukázalo, že se jedná o českou verzi Zvláštní jednotky, Lipsko, nooo neberte to.. 15% ()

DAPDO odpad!

Tak tohle bylo silný kafe. Komerční televize se prostě rozhodly, že musí ve sledovanosti a oblíbenosti překonat Případy 1.oddělení za každou cenu. Takže každýho půl roku můžeme sledovat nový krimi seriál, kterej bude zaručeně ten nej. Je to ovšem jedna sračka za druhou, s tím, že postupem času se line z televize snad čím dál větší smrad. Angažování Bebjaka, kterej režíroval už vzpomínaný 1.oddělení asi nebude ta zásadní věc, když chybí scénář, kterej by za něco stál. Zápletku prvního dilu nebudu radši moc komentovat, jen v komisaři Rexovi se stane víc náhod než to, že dva týpci přepadnou klenotnictví, nasednou do tramvaje, tam jeden z nich potká svýho spolužáka, se kterým se 30 let neviděl, ten je náhodou majorem u kriminálky a náhodou projíždějí kolem místa činu...Tak aspoň jsme se dozvěděli, že tramvaj umí couvat, že kapitánka Zuzana Májová umí i řídit autobus a syn kapitána Honzy Lorence má rád velkej hamburger, hranolky a colu. ()

Ozzy2 odpad!

Takže v centru se vykrade klenotnictví.Přímo vedle Nábřeží.Zloději ohodí své věci do kontejneru na Zvonařce, což je na Vinohradech.Do tramvaje nastupují na konečné na Pankráci(ale není to Pankrác, je to smyčka Na znonařce, kde 18 nikdy nebyla ani omylem) a Prachař nastupuje v Nuslích, přestože jeho podřízený tvrdí, že ho vezl na Pankrác. No a pak už tramvaj jezdí kolem dokola kolem Synkáče a za 15 minut je v Hloubětíně.A to vše ve špičce.A tramvaj zeje prázdnotou.... ()

BLStryker

Na první díl seriálu bych čekal nějaký pořádný nářez na upoutání pozornosti a ne podprůměrný námět založený na samé náhodě. Nejvíc mě samozřejmě dostala ta nejokatější náhoda: major vleze do tramvaje, v které uniká po vyloupení klenotnictví jeho bývalý spolužák, kterého léta neviděl a případ mají na starosti -jak jinak- majorovi podřízení. A co ta logika? Opravdu se ozbrojenci v tramvaji řeší bez použití zásahové jednotky? U scénáře evidentně chyběl nějaký odborný poradce typu Josefa Mareše... se slzami v očích vzpomínám na Případy 1. oddělení. ()

• Dvojice policistů Lukáš (Jakub Štáfek) a Zuzana (Zuzana Kajnarová) nastoupí do tramvaje na zastávce Otakarova a vystoupí hned na zastávce následující. Tramvaj je poté zablokována popelářským vozem v ulici Na Zámecké, což je ale hned za rohem od zastávky Otakarova a žádná jiná zastávka se mezitím nenachází. (Martin_L)
  • Svědci hlásili, že dvojice podezřelých nastoupila do tramvaje na Jiráskově náměstí. Tudy ale linka č. 18 nejezdí a scéna nástupu lupičů byla natáčena v ulici U Zvonařky. (Martin_L)
  • Klenotnictví, které dvojice pachatelů vyloupila, je ve skutečnosti Diamond Prague Museum na nároží Široké a Valentinské ulice na Starém městě. Tvůrci pro účely příběhu otočili projíždění jednosměrné Valentinské ulice. (Martin_L)