Všetci v talianskej dedine Torresecca vedia, že rodina Tucciovcov je chudobná. Jej členovia sa však napriek zúfalému nedostatku peňazí snažia byť šťastní. To všetko sa zmení v deň, keď vyhrajú v lotérii sto miliónov eur. Presťahujú sa do luxusného hotelového apartmánu v Miláne a začnú míňať ako šialení. A tak je na ich novom majordómovi, aby im vysvetlil, že byť v dnešnej dobe bohatý neznamená to, čo si predstavujú - žiadne drahé Ferrari, ale bicykle, žiadna opulentné jedlá, ale vegánska strava, a tak ďalej. A keď sa jeden z členov rodiny zamiluje do servírky, ktorá nenávidí bohatých ľudí, Tucciovci začnú predstierať, že sú zase chudobní. Vďaka všetkým zmätkom, ktoré obklopujú ich novonadobudnuté bohatstvo, si rodina začne uvedomovať, že či už chudobní alebo bohatí, najšťastnejší sú vo chvíli, kedy môžu byť spolu a sami sebou. (TV Markíza)

tančísvlky

Veľké talianske prekvapenie v podobe skvelého hereckého nadšenia možnosti v tomto filme byť a je fajn ,že aj v talianskej produkcií sa dá nájsť slušný scenár naplnený určitou kvalitou ... ()

John80

Príjemná oddychovka 1 časť o talianskej rodine , ktorá vyhraje v lotérií a na čas vycestujú do Milána ,aby si skúsili život boháčov 3* ()

Uesbe

Podarená talianska bláznivina o ,,malých ľuďoch", ktorá je tak sympatická, že sa treba, napriek mnohým slabým vtipom uchechtávať a myslieť na to, že byť nimi, inak by ste to nespravili..... ()

Shitonit

Vraťme se do komedií 80 let, kdy jsem se tlemili píčovinám, italo humoru a totálně vymatlaným figurkám.. Tak ? proč ne právě teď? Děj vo hovně, stokrát vobšlehnutej, herci kat -a -strofální, a navíc celý se to snadno přirovná ..však víte k čemu.. Ale co, zamatlalo mi to depku, má to druhý číslo, a to jsem asi tak nějak potřeboval, abych si zlepšil náladu po třetím Wickovi.. ()

DonBraso

Ačkoliv jsem se nesmál každou minutu,tak to byla ryze správná praštěná komedie,která se vyhnula všem fekálním záležitostem a přidala navrh i nějakou tu romantickou strunu.Výborný casting,kde jsem koukal,že hrála Anna Mazzamauro,kterou samozřejmě každý zná jako slečnu Silvani z Fantozziho filmů.Film doopravdy jede hned od podlahy a hodně se mluví a přeřvává a do toho padnou nějaký ty vtípky.Není to zrovna posledním zvykem,ale český dabing byl skvělý a zvednul hodnotu vtípků na vyšší level. ()

Harakiri13

Chudá italská rodina vyhraje obrovská množství peněz a začne utrácet a užívat si života. Je zde spousta vtipů a super hlášek. Tahle uječená rodina se mi vryla pod kůži. 7/10 ()

Diaconix

Familija Tuči je taka fajna banda pajtašku, kaj je každy bulaty, jak je chleba kulaty. Ftipnyma čislama vyhraju v loteriji, přesně dle přyslovi čim hlupši sedlak, tym větši kobzole a začnu se chovat jak většina z nas. Mistama sem se řechtal jak vitěz Velke Pardubicke. Taka italska komedyja jak ma byt z paradni muziku, keru mam rad jak cyp. Přyjemna oddechofka a sranda, tak kukni. Zdař buch! ()

as-minor

Príjemná oddychovka, ktorá trpí na prílišný „afekt”. Niekedy až zbytočne ukričaná, avšak s niekoľkými vydarenými vtipmi. Najviac ma bavila dejová línia okolo strýka Marcella. Myslím, že celkový príbeh sa mal viac orientovať týmto smerom, keďže príhody ostatných postáv neboli až tak jedinečné a úchvatné. Práve romanca bohatého bývalého „chudáka“ a chudobnej bývalej „boháčky”, ktorá nenávidí zbohatlíkov bola zlatým prameňom poctivo budovaných vtipných momentov. Ja osobne by som tak privítal, keby sa tvorcovia s týmto nápadom pohrali ešte viac a doslovne ho „vypitvali“ až do detailov. Kľudne aj za cenu vystrihnutia niekoľkých scén mimo Marcellovu dejovú líniu. ()

pornohavo

Príjemná talianska jednohubka tak trochu na spôsob starých talianskych komédii. Neurazí, aj keď scenár a vtipy sú trochu otrepané. Zaujímavosťou je herečka Anna M. známa z nezabudnuteľnej série filmov Fantozzi - 60% ()

barny120

No čakal som horšie, a ostal som milo prekvapený. To čo bolo - uletené, vtipné a zábavné. Tí taliani, to ich expresívne a emočné vyjadrovanie, na takúto komédiu sa mi to perfekne hodí. Skvelý film, určite odporúčam, a aj ja si to pozrem minimálne ešte raz. ()

sun.eagle

Dlouho jsem se tak nepobavil jako u téhle italské komedie. Hláška střídá hlášku a bránice zejména v první polovině filmu si moc neodpočine. ()