Byznysmeni z Východu

• Rumunsko Afacerea Est

Marian, pětačtyřicetiletý zpěvák v akademickém sboru, který žije v městečku Moldova, chce začít podnikat a vydělat peníze na svatbu se svou velkou láskou Veronicou. Aby měl něco do začátku, rozhodne se prodat svoji motorku, kterou si následně koupí Petro, statný padesátiletý stavební dělník. Ten je však s uzavřeným obchodem nespokojen a začne se s Marianem hašteřit. Aby se ti dva vyhnuli vězení, rozhodnou se společně rozjet byznys. Od kavkazských gangsterů plánují nakoupit koňské podkovy a přeprodat je jistému Arcasovi na Ukrajině. Mají však bohužel smůlu. Když se jim nakonec podaří podkovy sehnat, jsou v nočním vlaku okradeni. Brzy na to se spřátelí s řidičem dodávky Vasilem, opilcem, s nímž se pustí do nového podnikání. (HBO Europe)

markotter

Spousta vtipných scének. K tomu kolorit rumunsko-ukrajinsko-moldavského pomezí - to mám rád. Něco tomu filmu ale k dokonalosti chybělo, nedokážu říct co - možná díky divnému konci. Každopádně se znova rád podívám na filmy z těchto končin. ()

Marze

Takové figurkaření se svéráznými postavami a prostředí a bizarní zápletkou. Burleskní absurdity. Služba okamžiku. Lepší režisér by film pečlivěji vystavěl. ()

sarianna

"Senzační film, rumunskej, je to trochu cestopisný a trochu erotický. To víš, já bych na to šel ještě jednou, ale...." No erotický to sice moc nebylo, ale jinak popis celkem odpovídá, takže já sama jsem na to poslala pět lidí a šli všichni. Škoda toho trochu useknutého konce, ale jinak paráda. "Ta druhá Evropa je daleko.":) ()