AhojTuHanka

Tenhle film mi dal více než bych čekala. Film pojednává o skutečně uznávané Javánské ženě Kartini, která žila ke konci 19. století. Pocházela z bohatší vrstvy, a proto se jí dostalo alespoň základního vzdělání a naučila se Nizozemštinu (Indonésie byla tehdejší kolonie Nizozemska), a tudíž později četla v Nizozemštině knihy všeho druhu a naučila se být, jak sama říká, "svobodnou", i když musela být primárně zavřená v domě svých rodičů, dokud se nevdá. Její příběh a spisy které psala jsou do dnešní doby obdivovány nejenom Indonéskými ženami, zároveň ale film poukazuje na klasický problém dřívějších i dnešních zemí ohledně dohodnutých sňatků. Věřím, že někdy se díky takovému sňatku naskytne ženě příležitost, ale řekla bych, že většina je spíš naopak.  Zároveň se mi líbila autentičnost filmu, k vidění je Wayang (tradiční stínové divadlo) i klasické tradice. Do toho byl film podán i umělecky, s obraznými záběry, kdy je Kartini jakoby v Nizozemsku, nebo se kouká na vzpomínky a tak podobně.  Velice mě film nadchl, je krásně zpracován a skvěle pracuje se "zdravou" formou feminismu. ()