Hitler

• Česko Adolf Hitler (viac)
Veľká Británia, 2016, 4 h 40 min (Minutáž: 46–47 min)

V tomto seriálu světoznámí odborníci zkoumají člověka skrytého za maskou lidské zrůdy a zkoušejí proniknout co nejhlouběji do někdejšího Hitlerova mozku. Nově pojatý výzkum si všímá řeči Hitlerova těla a jeho gest vyjadřujících vědomí mocenské pozice, abychom lépe pochopili jeho osobnost, stejně jako celý proces, jak se stane z osamělého nezaměstnaného diktátor, jehož miliony milují a miliony se ho strachují. (TV Spektrum)

Recenzie používateľa Luk Skywalker k tomuto seriálu (7)

Hitler (2016)

Celkem dobře pojatý pohled na Hitlera, pár nových informací a poznatků zazní. Lze doporučit, pokud si zvyknete na to, že odpovídající historici jsou proti Hitlerovi zaujatí. Netvrdím, že jej mají obdivovat, ale trošku objektivnosti by prospělo. ()

Prospěchář (2016) (E01)

1.díl je od Hitlerova mládí přes působení v 1.světové válce až k začátku nástupu moci. ()

Herec (2016) (E02)

Tady se trošku spekuluje, ale nezdá se mi, že by se podsouvaly neověřené informace a pokud nějaké takové zazní, tak je řečeno, že se jedná o spekulace. Řeší se zde Hitlerovy mladé přítelkyně, sexualita, mediální obraz, který začíná naaranžovanými fotografiemi a končí propagandistickým snímkem. Také se zabývá jeho mesiášským a božským komplexem. ()

Vůdce (2016) (E03)

Vzhledem k názvu epizody je jasné o co se jedná. Takže i když časově už by válka mohla být, tak se vracíme zpět a bere se Hitler z pohledu Führera, jak jej mnozí znají asi nejlépe. Končí se těsně před vypuknutím války. ()

Dobyvatel (2016) (E04)

Válka jede naplno až do konce roku 1941, kdy USA vstoupí do jejího vývoje. Odborníci tentokrát do Hitlera dost šijou, ale že nebyl "normální" víme, neboť by nemohl rozpoutat, to co rozpoutal. Takže tu slovní agresi nechápu, asi je to určeno pro jinou sortu diváků. Nové informace jsem zde neobdržel a opakuje se vše známé. ()

Zrůda (2016) (E05)

Vykreslení hlavní postavy holokaustu, který ale není na žádném písemném dokumentu podepsán. Což je u německého národa známého svou precizností až neuvěřitelné. ()

Poražený (2016) (E06)

Prostě závěr Hitlerova života. Až na tu velkou nepřátelskou atmosféru, kterou vytváří odpovídající historici lze tuto životopisnou sérii doporučit. ()