Apokalypsa

• Česko Planetární masakr (viac)

Je posledný deň v roku a nikto zatiaľ netuší, že už o chvíľu sa všetko zmení. Po oslepujúcom záblesku svetla náhle zmizne Mesiac. Našu Zem totiž pohltila červia diera a planéta sa z ničoho nič ocitne v úplne inej slnečnej sústave na opačnom konci vesmíru. Necelý rok po tejto udalosti vyzerá život na Zemi bezútešne. Na oblohe svietia hneď dve Slnká a päť Mesiacov, jedna prírodná katastrofa strieda druhú, civilizácia kolabuje a vyzerá to, akoby sa Zem doslova snažila prevrátiť naruby. V tomto novom postapokalyptickom svete sa Colin Prite – mladý generálny riaditeľ energetickej spoločnosti - prebúdza zmätený v nemocnici. Netuší, kde je jeho žena a dieťa, má iba matné spomienky na to, čo sa stalo. Podmienky na prežitie sú však nehostinné a medzi ľuďmi vládne bratovražedná atmosféra. Colin si postupne čoraz viac spomína na minulosť – jeho firma prosperovala a on si so spoločníkmi pripíjal na úspešný rok. Lenže pomaly mu začína dochádzať aj šokujúci fakt, že za celú katastrofu môže práve on. (TV JOJ)

kaylin

Takové hodně překombinované sci-fi, ale to jen proto, že tvůrci chtěli ohromit diváky a nadchnout je zajímavý digitálními triky. Zase tak zajímavé nejsou, ale pravda, nejsou ani odfláklé. To celé vede ale k celkem stupidnímu příběhu, který chce být nablýskaný, ale k tomu má opravdu hodně daleko. Zapomenutelné televizní béčko. ()

Torgal odpad!

Earthtastrophe - už ten názov jasne hovorí, že toto bolo točené ako turboblbosť úplne schválne. Všetky výčitky na šialenosť zápletky pri ktorej je Zem precucnutá na druhú stranu vesmíru kde sú jediným problémom elektrické metánové búrky, ktoré sa dajú chvalabohu zlikvidovať podomácky upraveným vysávačom, sú tým pádom absolútne zbytočné - tieto a omnoho väčšie sprostosti typu plánu na záchranu v ktorom figuruje aj komunikácia s alter egami v inom časopriestore nie sú chybou, ale umeleckým zámerom. V takomto rangu som už ale videl zábavnejšie kraviny, tu to brali asi predsa len o čosi vážnejšie ako sa patrilo. O inom hodnotení ako o odpade sa každopádne uvažovať nedá. 2/10 ()

darius1706

No, tenhle komentář bude oříšek. Takhle, byla to fakt hovadina, o tom žádná. Na druhou stranu jsem u toho vydržel celou dobu, takže odpad dát nemůžu. A ten nápad přemístit Zemi, proč vlastně ne? Už jsem viděl lecjakou krávovinu a zde ten nápad nebyl zdaleka nejhorší. I řada úspěšných filmů má kolikrát zápletku, že by jeden kroutil hlavou. Jenže to je po hříchu slabá omluva, když filmu podtrhává židli řada věcí. Jednak scénář psal někdo, kdo to zkrátka neuměl a ještě navíc jakákoliv věda ho minula mílovými kroky, když byl zrovna zlitej na podlaze v nějakým pajzlu. Ale i tak, kdyby nebyly tak mizerné herecké a režijní výkony, mohlo to být alespoň zajímavé. Takhle zkrátka smůla. Proč tedy dvě hvězdy? Jednak, jak jsem už psal, proto, že jsem u toho vydržel, takže to byl pro mě nějak zajímavé a chtěl jsem vidět, jak se z toho tedy vymotají. Já osobně bych tedy uvítal návrat a začít budovat svět znovu, proč to najednou skočilo do úplně jiné reality v minulosti, to jsem nepobral a byl to pro mě velmi zkažený konec. No a ta druhá hvězda je za to, že jak jsem už psal, viděl jsem i horší kusy. ()

JohnMiller odpad!

Horšie efekty, horšie herecké výkony a horšie teoreticko-fyzikálne výjavy (skôr výkaly) v kinematografii veru ťažko nájsť. Toľko hlúpostí od čiernych dier, teleportov, bizarných zbraní, post-apokalyptického sveta, som do necelej hodinky a pól nevidel natlačených asi nikde. Mám občas slabosť pre zetkové filmy, len tak z recesie ale toto je v mojich očiach nemilosrdný odpad! Hoci sme sa pri sledovaní niekedy bavili, viac času ma to skôr vytáčalo. ()

Henk

Ke shlédnutí tohoto filmu jsem dospěl až po přečtení zdejších komentářů. Očekával jsem to nejhorší,ale kupodivu se mi celkem bez větších problémů podařilo film dokoukat do konce. Není to zrovna pastva pro oči diváka,zmlsaného díly typu San Andreas,2012 apod. Ani herecké výkony nejsou z nejlepších,ale dát filmu odpad se mi zdálo až příliš kruté. Zvlášť poté,co jsem hned po něm přetrpěl "Královnu bojovnici". To byla opravdová tragédie. Trochu mne šokovalo,že tento sice podprůměrný,ale vcelku koukatelný TV film má jen 15% a zmíněná "Královna bojovnice" přes 30%. ()