Úžasná paní Maiselová - Série 5

(séria)
USA, 2023, 8 h 36 min (Minutáž: 49–75 min)

V páté a poslední řadě se Midge blíží k úspěchu, o kterém snila, ovšem ukazuje se, že má stále kus cesty před sebou. (Prime Video)

NikiVai

V páté řadě se objevilo pár hluchých míst, která bych klidně vynechala, ale i tak to opět mělo grády a moc jsem se bavila. Líbil se mi i náhled do budoucnosti, kdy mi tvůrci ve zkratce řekli, jak to s hlavními postavami dopadne za mnoho a mnoho let. Celý seriál jsem si opravdu užila. ()

Streeper

A tímto skončila úžasná jízda Midge a Susie. Ach, jak mi ty dvě budou strašně chybět! První série byla naprostá topka, pak už kvalita začala pomalu upadat, asi nejhorší byla třetí a čtvrtá, pátá už byla zase o trošku lepší, ale to spíš beru tím, že jsem ráda, že jsme se dočkali nějakého uzavření příběhu. ()

Tomulka

Celkem povedený seriál, ale ve čtvrté a páté řadě jsem na to koukal už jen proto zda se podaří prorazit nebo ne. V páté už jen jak se jí to podaří. Nic méně to co se mi na seriálu líbilo nejvíce (vývoj postav) ve dvou posledních řadách hodně stagnovalo u rodičů šlo dokonce opačným směrem a to bylo nudné. ()

M.i.k.e

Midge to dotáhla až k úplnému závěru a i když poslední řada je v rámci celého seriálu spíš průměr a osobně bych uvítal lineárnější vyprávění na úkor neustálého skákání v čase sem a tam, jde nakonec o důstojné rozloučení. Svým způsobem mi Mrs.Maisel bude chybět nicméně je fakt, že o moc víc už by nabídnout nedokázala…70% ()

tehol

uff dopadlo to dobře (myšleno seriál), po předchozí sérii jsem skoro ani neměl chuť sledovat tu poslední, tak šíleně mě otrávila. kromě prvního dílu, který by jakoby ještě patřil do předchozí řady se midge vrátila k nekřečovitosti a netrapnosti. podle mě není náhoda, že ta úplně nejhorší seriálová, audiovizuální, příběhová postava všech dob, seriálový tom bombadil, ten debilní totálně nechutně trapně otravný kouzelník hned na začátku zmizel (i když si samozřejmě neodpustil být odpudivě toxický i v těch pár sekundách, kdy se objevil). jeho návrat během finále mi ale hodně zkazil náladu a měl jsem chuť to vypnout, protože mí okamžit naběhl panický strach, že tam ještě začne účinkovat, naštěstí palladino projevila soudnost a byl v obrazu jen asi 3 vteřiny (i to je moc). nicméně za něj ta hvězda dolů. ◘◘◘◘◘◘co jsem velmi uvítal byly časové skoky do budoucnosti, zejména díl o susie byl pro mě vrchol série. dále pak joel a jeho linka byla super. zvláštní zmínku zaslouží abeova promluva během večeře s kolegy, další highlight vlastně celého seriálu. vypíchnul bych postavu mikea carra, protože ten mě dokázal rozesmát jako nikdo jiný tuto sezonu (kromě midge samozřejmě). rose nic moc, ale zavěrečné telefonáty byly výborné. ◘◘◘◘◘◘ co mě ještě zklamalo (mimo postavy jejíž jméno a existenci nikdo nesmí vyslovit a já ho stejně neznám (kouzelník)) byl moishe, protože neměl snad žádnou hlášku a to je chyba, kdy máte postavu jako je moishe, naopak to jejich se shirley nevědění, že jim lístky poskytla midge, byl klasický příliš opakovaný maisel cringe.. stejně jako ta polka.. a pak ještě záběrečný monolog midge.. já nevím, to bylo zas to samé dokola a ani né v té nejvtpinější formě, no moc nevěřím, že na základě tohoto by měl přijít ohromný průlom, tak o 2 třídy pod midgeiným výkonem při telethonu◘◘◘◘◘◘ ale jinak to vlastně vše bylo super a bude se mi stýskat a budu na seriál vzpomínat, což jsem po předchozí příšerné sezéně nečekal. ps. chci vědět, co se skrývá za "don't", protože podle midgeina pohledu si myslím, že ona si pamatoval moc dobře, co tím myslela. pps. jako každoročně brosnahan zaslouží oscara, emmy a vše. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD