Budete celý život věřit pohádkám nebo se konečně podíváte pravdě do očí? Animovaný pořad internetové televize Stream.cz odkrývá ty největší lži v nejznámějších příbězích pro děti. (Stream.cz)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (15)

Mrazivá tajemství (2016)

"Když se malému zfetovanému dítěti pokusíte upřít sladkost, nastane teror." Musím se přiznat, že podívat se na pohádky konspiračním okem mě dost bavilo. Takže tímto děkuji vyšetřovateli genpor. René Šlichtovi, psychologovi PhDr. Janu Rozmluvilovi, lékaři MUDr. Imrichovi Bacilovi, právníkovi JUDr. Tomáši Káněmu, architektovi Ing. arch. Prokopovi Tunelovi a sociální pracovnici Mgr. Dorotě Odebralové za to, že mě svým podrobným rozborem pohádek vysvětlili, proč s těmito zvrácenostmi nemám ohrožovat duševní zdraví svých dětí. ()

Jeníček a Mařenka (2016) (S01E01)

"Vše nasvědčuje tomu, že ty děti opět lhaly, když nařkly ženu z kanibalismu." Tak dva malí hyperaktivní parchanti poškodili perníkostavbu, zavraždili důchodkyni a pak ji ještě okradli? Kdysi jsem v tom určitě viděl cosi poučného, ale tento "dospělý" pohled na věc je mi nyní mnohem bližší. ()

Červená karkulka (2016) (S01E02)

"Šířka vlkova hltanu není kompatibilní s velikostí babičky ani Karkulky." Myslivec, babička i Karkulka uhráli zavraždění vlka se zácpou na nutnou obranu, ale my už o vás víme, vy pašeráci a tyranové. ()

Mášenka a tři medvědi (2016) (S01E03)

"Medvědi přistupovali k Mášence zrale a zcela adekvátně." Neposlušnost, vandalismus ani neschopnost přijmout zodpovědnost za své činy rozhodně nejsou tím nejlepším výchovným prostředkem, ale tentokrát mi chybělo trochu více konspirace a vražd. Nicméně Mášenka je pěkný parchant. ()

Pinocchio (2016) (S01E04)

"Otázka tedy zní: Byl tím zvětšujícím se orgánem skutečně nos?" Pinocchio sám o sobě mě nikdy nebavil a až tady se ukázalo proč. Zneužívaným homosexuálům zkrátka moc nerozumím. Nicméně jsem se bavil tím, jak neuvěřitelně složitou konspirací udělali z Geppettova jména pedofila. ()

Sněhurka (2016) (S01E05)

"Vydírat sedm mužů s krumpáčem se většinou nevyplácí." Příběh plný krádeží, intrik, vražd, vydírání a nekrofilie patrně není tím nejlepším způsobem, jak vychovávat naše děti. Tak proč jim to děláme? ()

Série 2 (2017) (S02)

"Stačilo se podívat pravdě do oka." Já jsem se tedy do toho oka mrknul a zjistil jsem, že rozbory pohádek mě docela bavily, Boha bych se trošku zastal a do církve bych si kopnul s větším rozběhem. Druhá série sice nebyla tak dobrá jako ta první, ale originalitu rozhodně neztratila. ()

Bůh (2017) (S02E01)

"Je tedy zcela evidentní, že had mluvil pravdu, zatímco Bůh vědomě lhal." Já se tedy občas rouhám, někdy vezmu Boží slovo nadarmo a s dodržováním Desatera mám nejeden problém, ale Bůh = deviant? Tohle mi přišlo poněkud přestřelené, ale jen do chvíle nalezení symbolu, který může být univerzální odpovědí na jakékoli náboženské otázky. Konečně vím, že poberťáci, kteří ho malují na každou volnou zeď, jsou vlastně věřící. Haleluja. ()

Princezna na hrášku (2017) (S02E02)

"Na matrace naklademe hrášek, pak přidáme další matrace, na ně dáme princeznu a necháme přes noc uležet." Byl princ deviant? Byla princezna sňatková podvodnice? Obojí bylo možné a vtipné, ale ten vzorec byl nakonec jasný - králík na smetaně, kuře na paprice ... ()

Sodoma Gomora (2017) (S02E03)

"Je zde podezřelá podobnost mezi velikostí kazatelského pultu a velikostí ministranta." Pedofilní kněží jsou smutnou realitou a jelikož se nejedná o ojedinělá selhání, tak nemám nic proti tomu nahlédnout jim pod sutanu. Pornografická Bible je možná trošku podpásovka, ale i když jsem ji nikdy nečetl, tak z předložených důkazů nepochybuju o tom, že ten incest, masturbace či ejakulace tam skutečně jsou. Bavit se u toho moc neumím, ale do koulí církevních pedofilů si kopnu rád. ()

Kráska a zvíře (2017) (S02E04)

"Je docela možné, že se kráska nezamilovala ani tak do zvířete jako spíš do jeho úrody." Naivně jsem si myslel, že je to pohádka a nekladl jsem si ty správné otázky. Naštěstí je tvůrci položili za mě, takže to byl stockholmský syndrom a hypertrichóza nebo marihuana? Je to jasné, díky za vysvětlení. ()

Šípková Růženka (2017) (S02E05)

"Žáby nemají pro diagnostiku gravidity pražádnou kvalifikaci." Po prostudování veškeré dostupné literatury musím s tímto tvrzením souhlasit. Ovšem při odhalení tohoto mrazivého tajemství jsem si všiml, že přestože jsem se docela dobře bavil, tak to odhalení nebylo tak neprůstřelně logické, jak obvykle bývá. ()

Popelka (2017) (S02E06)

"Princ se pravděpodobně řídil logikou, že něco tak zapáchajícího přece nemůže být živé." Tahle Popelka mi taky nevoněla, ale odhalení totožnosti prince bylo brilantní. Stejně jako postřehy experta na Popelku Pavla Trávníčka. ()

Vánoce (2017) (S02E07)

"Pokud by Ježíš skutečně byl Synem božím, znamenalo by to, že Bůh porušil jedno ze svých vlastních přikázání." Z právního hlediska je to jasné, z medicínského hlediska není pochyb, špetku humoru to obsahuje, ale celkově jsem z toho kopání do neposkvrněné nymfomanky poněkud rozpačitý. ()

Mimozemšťané (2017) (S02E08)

"Při vyšetření prostaty není nezbytné, aby Vám někdo strkal prst do konečníku. Pokud ovšem nehledá mimozemský implantát." Nemusí? Tak to pozor. To se půjdu svého lékaře zeptat, jak to bylo s tou prostatou a co to tam vlastně hledal. Jinak je tahle silvestrovská teorie naprosto nesmyslná, protože mě mimozemšťani unesli v úterý 12. 4. 1988 dopoledne, ale soudruh profesor mi to jako omluvu mé nepřítomnosti na hodině neuznal. ()