Koniec školského roka v provinčnom poľskom mestečku. Pre 12-ročnú Gabrysiu je to posledná šanca vyznať lásku spolužiakovi. Dievčina má tajný plán, ako a kde by sa s ním mala stretnúť. Lenže to, čo malo byť „nevinným" intímnym rozhovorom, sa náhle vymkne spod kontroly a vyústi do nepredvídaných následkov... Film, inšpirovaný skutočnými udalosťami v Poľsku, kladie naliehavú a veľmi nepríjemnú otázku: Kde sú príčiny zrodu detskej psychopatie? A existuje na to vôbec odpoveď? (Art Film Fest)

Kardio

Ten konec mi doslova vyrazil dech. Předposlední scéna je skvělá a poslední skvěle rozvíjí a zároveň ukončuje napětí a atmosféru scény předchozí. Druhá vyhrocená v tomto filmu, která funguje jako skvělý build up pro finále je rovnež skvělá. Některé věci bohužel filmu chybí, ale ty jež má stojí za to. ()

Filumena

Od poslední recenze uběhlo několik let. Z dnešního pohledu krutost nezná mezí ani věkovou hranici. Film natočen způsobem ze kterého je mi úzko. Pár lidí jej nazve odpadem v očekávání drastických scén. Pro mne už jen myšlenka že se toto děje je mrazivější než za miliony natočený horor. ()