Tento seriál nabízí mnoho témat k zamyšlení, protože nám představuje čtyři rodiny žijící v různých koutech Aljašky, seznamuje nás s jejich všedními životy a každodenními zkouškami. Rodiny se snaží zvítězit nad dlouhou, temnou a mrazivou zimou v krutých končinách, kde teplota pravidelně klesá pod extrémních -62 stupňů Celsia a lidské údy tuhnou během několika minut. V nelítostných povětrnostních podmínkách, uprostřed bojů o hubené zdroje a zápasů s nebezpečnými lidožroutskými šelmami je hlavní otázkou každého dne otázka přežití. (TV Spektrum)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (116)

Winter's Surprise (2021) (S17E01)

"Neverim, ze tu vlastnim pudu, ale puda vlastni me"  rika starousedlik, ktery se narodil uprostred Aljasky a jeho cilem je predat sve znalosti svym detem.Dil se odehrava na zacatku zimy, kdy je de ni svetlo 4,5hodin. Ty termalni prameny bych bral. ()

Cold Rage (2021) (S17E04)

Zuri snehova vichrice, tricet az sedesat centimetru snehu. Obyvatel srubu musi zustat pet dni doma,ale kdyz dojde drevo , musi se jit ven. Obcas ma nekdo omrzliny. ()

Creature of the Night (2021) (S17E05)

Je velka zima a malo zvere jako potrava pro psy. Ale jejich majitele privezli na sanich tazenych  psy superproteijnove pamlsky z karibu. "Je to dobry pocit vedet, ze je dokazete zaopatrit" rika chovatelka. Lide v techto odlehlych vesnicich se zivi lososem a karibu. Nektere roky na tom musi tvrde pracovat, jako tento rok, jine jim to spadne do klina. Pak musi jist ondatry a ptaky. ()

Whiteout (2021) (S17E06)

Teploty stoupaji a zvirata se davaji do pohybu. Ale stridaji se ruzne druhy pocasi a nepripraveni muzete umrznout. Traper ulovil vydru na kvalitni rukavice z kozichu ,tuk je dobry jako navnada do pasti pro rosomaka a samozrejme maso."Neco ulovit je jako kdyz dostanete praci. Prinesete neco domu rodine. Jako maly jsem de musel odnaucit zvirata litovat" rika. ()

Fast Food (2021) (S17E07)

Nazev dilu je asi myslen tak, ze zde vsude pobihaji hamburgery,ale nez housky ciste maso. ()

Cold Crusade (2021) (S17E08)

Vitr vas na Aljasce muze zabit. Dil se dobre sleduje od krbu s teplym cajem. Traper stavi spravna kamna na zimu al tomu ulovil to spravne zvire na sest mesicu obzivy. ()

Winter Reigns (2021) (S17E09)

V tomtp dile se vydate na lov drobne drubeze jako kralici ci belokurove. Ale pri urcitem stupni omrzlin se vam zcernala kuze v obliceji nezapoji.Sue rika "stroj si nedomluvi schuzky kde rekne ve ctvrtek dopoledne se poroucham, vyhovuje ti to". Vzdycky chtela byt strazcem majaku. Jsou v obrovskem prostoru a davaji lidem orientaci. Zdejsi Kavik je svym zpusobem take takovy. ()

Bad Break (2021) (S17E10)

Je casne jaro a Sue se nechala visadit letadlem na miste, kde to v teto rocni dobe neni obvykle kvuli vysoke nadmorske vysce a nepredvidatelnych prudkych vetru (Arkticka narodni prirodni rezervace). "Chci naplnit svou dusi stestim a pak se vratit domu. Hlavni je predvidat veci driv, nez se stanou" rika. V dalsi dejove lince jde rodinka na lov karibu. "Porad se na sebe divaji. Jsou mladi a hloupi" rika matka o jednom paru. Po navratu z lovu jedou pro zasoby vody, protoze zde nestaci otocit kohoutkem. ()

The Beast (2021) (S17E11)

Otec bere deti na vylet 80 kilometru do stanu ve svem loveckem tabore s velkou posteli ze slamy, ale deti rychleji nez dospeli ztraci teplo a je jim zima. Take bych nechtel byt v noci v te vanici, co tu napadlo tolik snehu. "Jakmile tu praci skoncite, pot na vas zmrzne" rike Sue. ()

Swept Away (2021) (S18E01)

Hrozi sestimetrova velka voda obydli trapera. Dalsi uci sve deti lovit a Sue oslavi 22 let v divocine a zaroven sedesate narozeniny. Lide z civilizace se jich ptaji proc zde bydli, kdyz tu nic neni. Ale zacina jaro a rostliny i zvirata ozivaji. ()

Something out There (2021) (S18E02)

Dil zacina jako z hororu. Velke chytre zvire grizzly, ktery znicil chatu je zade nablizku. Pes ho vycitil. Sue se pousti do projektu chovani ptaku. Menici se klima totiz zpusibilo zmenu chovani ptaku a jejich maso se hodi. "Ptaci tu absolvuji rychlokurs preziti. Vsechno je tu chce snist, vcetne me" rika.Zem je zmrzla a sala z ni chlad. Samotne podminky je budou chtit sezrat. Koupeni ptaci zili ve meste, kde bylo patnact stuonu...Dale uvidite nejstatecnejsi zvire Arktidy dikobraz a psi, kteri vycenichali lisci hnizdo nedaleko traperova pribytku. ()

Raging Waters (2021) (S18E03)

Z trapera se stal vodak. Jako vodak zavidim. ()

Open Wounds (2021) (S18E04)

Zraneny traper si leci zranenou ruku a lovi levou. Vychovava male stene psa s vybornymi instinkty do tohoto prostredi. Snazi se stale udrzet na vrcholu sil ci po urazu jeste silnejsi. V dalsi dejove lince uci otec deti rybarit. Sue jde na lov hus. ()

Chasing Ghosts (2021) (S18E05)

Sue se v uvodu nestiti dotknout medvediho hovna,ktere vypada jako pet kilo marmelady horsi kvality. V dalsi dejove lince chlapek starsi s pritelkyni rekonstruuje saunu. Jinde by ho drevo stalo tisice dolaru. A v treti dejove lince otec skoli synka na rece Yukon. Prespi v soukromem otevrenem srubu, kde staci majiteli narezat drevo, ktere spali. Maly synek uz umi pekne s motorovkou. Po rece N. pluji poprve na clunu take dva pratele. ()

A Hunt to Remember (2022) (S18E07)

Je povoden, takze rodina muze vyjet na svem vetsim clunu na lov sobu, kam by se jinak nedostala. Otec se stara o deti prikladne. Maji krasne detstvi v divocine. Zabery lesnate krajiny jsou uchvatne. V dalsi dejove lince manzele prevazi hlinu, ale zacal jim kourit motor. ()

Rite of Passage (2022) (S18E08)

Pobavila mě hláška zánru horor "dneska si pušku nevezmu, motorová pila proti medvědům stačí". Nebo "nakonec se člověk stane stejně tvrdý , jako okolí". ()