Tento seriál nabízí mnoho témat k zamyšlení, protože nám představuje čtyři rodiny žijící v různých koutech Aljašky, seznamuje nás s jejich všedními životy a každodenními zkouškami. Rodiny se snaží zvítězit nad dlouhou, temnou a mrazivou zimou v krutých končinách, kde teplota pravidelně klesá pod extrémních -62 stupňů Celsia a lidské údy tuhnou během několika minut. V nelítostných povětrnostních podmínkách, uprostřed bojů o hubené zdroje a zápasů s nebezpečnými lidožroutskými šelmami je hlavní otázkou každého dne otázka přežití. (TV Spektrum)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (116)

Arctic Discipline (2019) (S13E09)

Sue zapasi s udrzovanim rampy na pristavani letadel doplnujicich ji naftu, v paralelnim pribehu otec uci sve deti lovit a castecne psy mashingu. ()

Winter Inferno (2019) (S13E11)

Viditelné změny klimatu. Někde na jihu se asi hodně šuká a množí. ()

Domino Effect (2019) (S14E04)

Byly zde pěkné hlášky "Musíte načerpat energii  toho správného zdroje (v přírodě), ne ze zásuvky (mobil). Jako se odpojit online". Nebo "Podle toho jak ten vůz jede, je možné, že mě přežije". Příroda je opravdu velkolepá. ()

Bear Scare (2019) (S14E05)

Krásná příroda nedaleko polárního kruhu. Aktéři jsou dost činorodí. Stavění mola apod. Krajina nabízí materiál. ()

New Country (2019) (S14E06)

Soběstačný lovecký život ve sněhových bouřích a závějích. Zacalo obdobi hojnosti, zacal tah lososu. Ale v obliceji take mraky komaru. ()

Beware the Wild (2019) (S14E07)

Traper jde na vylet do pekneho pohori se stopami obriho grizlyho. " Podobny typ jako slavny horolezec Rainhold Messner, ktery touzil vedet, co se nachazi v dalsim udoli za kopcem. "Je to zdravy zivotni styl plny dobrozdrutstvi. Dobre se bavime" rika. Dale se resi porucha clunu na ledovem jezeru. ()

Brink of Winter (2020) (S15E01)

Tento dil je takovy nevyrazny. ()

Life & Death (2020) (S15E02)

V tomto dilu se dozvite informace jak lovit. ()

Taking Chances (2020) (S15E03)

Pekny vylet na skuteru do pohori vlastnorucne vysekanou stezkou stromy.Na rece je tani a proteka ledova brecka. Chyba pri prepluti a loveni ryb by mohla byt osudna."Reka nikdy neni stejna, kazdy den jina a to se mi libi" rika chlapek. ()

The Other Side (2020) (S15E04)

Velmi sikovny chlapek s pomocnici pritelkyni si u reky Yukon postavil krasny tripatrovy srub s vytahem. Reka driv zmenila tok o kilometr a hroti povodne. ()

Into the Night (2020) (S15E05)

Jediny dil, kdy se lovi v noci. "Tma je soucasti zivota tady" rika. ()

Bone Cold (2020) (S15E06)

Chlapek jede pustinou 65 kilometru na svuj srub, ktery postavil k treninkum psu.Napadlo dalsich 70 centimetru, takze se do nej musi nejdriv dobyt. Mozna z legrace rika, ze ma diplom na odklizeni snehu. "Je to den prace a sedm dni mate volno. Kdyz se tady zranite a mate zasobu dreva na tyden, mate tyden zivota" rika. O rybareni rika "Spousta lidi rika, ze je rybareni bavi. Me bavi chytat". ()

Man Down (2020) (S15E07)

"Neuspech je jen jednim z kroku na ceste k uspechu," rika Susan, nezdolna traperka. Traper si uz vycerpal skoro vsechny suche stromy v okoli na topeni , nechal si par jako rezervu pro nouzove situace a jede v obleve v minus osmnacti 8 km obhlednout nova naleziste. Ale pocasi se meni a uz je minus 29 a hrozi,ze uvizne v krutych mrazech. A tezistem dilu je osklive vypadajici uraz. ()

Bare Bones (2020) (S16E01)

Dil potesi milovniky rybareni. Vesnice jsou v izolacich kvuli koronaviru a zachytne dulezite nouzove chaty muze znicit medved. Sue zkousela ve vegetacnim obdobi pestovat zeleninu,ale v techto klimatickych podminkach ji moc nevyrostla. Musi proto hledat divoce rostouci byliny. ()

The Big Catch (2020) (S16E02)

"Matka priroda se meni kdy se ji zachce a me nezbyva, nez se menit s ni" rika matka a s detmi sbira bobule na marmeladu a kolac. V dalsi dejove lince chyti otec rodiny obri rybu a Sue,kteta ubytovava turisty v divocice meni odpadni recyklacni troubu i kdyz neni instalaterka. ()

Past Lives (2020) (S16E05)

V zaveru uvidite recept na rybi zmrzlinu s bobuli a ryby. "Je to vyborne, ryba v tom ani neni citit". "Jedine na co se muzete spolehnout je,ze se na ni spolehnout nelze" rika matka o dcerce pri sberu boruvek a ostruzin.A traper a buduje bydleni z drevenych klad na panenskem miste s krasnou vyhlidkou na zasnezene skalnate hory. ()

Full Circle (2020) (S16E06)

Hlasi se zmeny klimatu a k tomu kvuli globalni pandemii nema traperka Sue turisty k ubytovani,ale i zvirata tloustnou, protoze chybi lovci. Ale objevila stopu obriho arktickeho medveda velkou jako jeji obe ruce. Otec prinese sve tri dny stare dite do typi ()

Sky's the Limit (2020) (S16E07)

Meni se ekologie oblasti a meni se tu vsechno, i zvirata.Casem se mistni obyvatele nauci delat veci snadneji a ziveji. Jedna z traperovych holek Vivien bude mit stenata a tak ji stavi psi domek s peknou postylkou. Chytra Vivien vi, ze se to stavi pro ni a jeji nove male misto se ji libi. Traper chce mit casem nejlepsi chovatelskou stanici na svete a na stavbu psi boudy si nechal z letadla schodit kladivko. V dalsi dejove lince se stavi pozorovatelna zvere na strome otevreny posed a traperka rika, ze je lepsi lovit mensi kusy drubeze,kterych je vice. Rybari z reky rovnou na panev cerstveho lososa. Jidlo je zde skoro zadarmo. Tundra je stedra,alw i vrutalni.  "To ze nejdo neco chce, neznamena, ze to musite udelat. Naroky jsou jen zahady v myslich lidi" rika lidovou moudrost. ()

Lost and Found (2021) (S16E11)

Traper boura svuj nedostaveny dvoupatrovy srub, protoze si vzal vetsi sousto, nez mohl travit. Dalsi vas vezme na lov kachen ,ktere kdyz vas zahlednpu,zdrhnou. ()