Tento seriál nabízí mnoho témat k zamyšlení, protože nám představuje čtyři rodiny žijící v různých koutech Aljašky, seznamuje nás s jejich všedními životy a každodenními zkouškami. Rodiny se snaží zvítězit nad dlouhou, temnou a mrazivou zimou v krutých končinách, kde teplota pravidelně klesá pod extrémních -62 stupňů Celsia a lidské údy tuhnou během několika minut. V nelítostných povětrnostních podmínkách, uprostřed bojů o hubené zdroje a zápasů s nebezpečnými lidožroutskými šelmami je hlavní otázkou každého dne otázka přežití. (TV Spektrum)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (116)

Divide and Conquer (2015) (S06E06)

Traperovi zerou veverky zradlo pro psy, tak je strili a pridava do zradla pro psy. Take ostatni postavy ukazuji, jak se uzivit v divocine. ()

On the Edge (2016) (S07E01)

Mayos zil ve Vermontu a byl zvykly odmalicka chodit hodne do lesu. A kdyz zacal uvazovat, kde by chtel ztravit zbytek zivota, rozhodl se pro Aljasku. Sue rika, ze ma rada extremni samotu. Ma ekoturistickou zakladnu pro lidi, kteri chteji zazit arktidu a musi se tak vzdy na cas obklopit lidma, aby splatila uver. Dalsi traper si vyviji metody pro lov losu. ()

Pride and Power (2016) (S07E02)

Ona z prvni dejove linky resi potrebuji zajistit si elektrinu. On z druheho hlavniho vypraveni ma prioritu svou smecku psu a zavody s nimi. Jednim velkym lovem na podzim si zajisti maso na sest mesicu,ale problem je dostat zastreleneho losa domu. A stale se po takove dobe v divocine 200 kilometru od polarniho kruhu uci a dela chyby. ()

Breaking Through (2016) (S07E05)

Protagonistu introverta ceka se svymi psy v drsnem, ale krasnem Brooksove pohori obdobi tmy, kdy je svetlo jen par hodin dene a rika "kdo neni radne pripraveny, tak to tady neprezije". ()

No Boundaries (2016) (S07E08)

"Vetsina psu neni v dobre kondici, pokud nema v nohach alespon 1500km" rika traper vzkaz chovatelum psu. ()

Winter Kill (2016) (S07E10)

Traperka zastreleneho losa naporcuje jeste na snehu. "Kdyz chcete zit v divocine, musite mit velkou motivaci. Musite se hodne snazit" rika majitel psu."Neni to jen o fyzicce. Spousta vycviku je o discipline a behavioralnich zalezitostech" rika traper o vychove svych psu a jede se sanemi pro drevo. ()

Loaded (2016) (S07E11)

"Vsechno je tu sousteedeno na jidlo. To je to, oc tu bezi" rika samotar s manzelkou". Zastrelit rysa kvuli jidlu a vyrobe kozesinoveho klouboku je v nasich podminkach brano jako zlocin. Z fyzicke namahy se chlapkovy zanitil svaly,ale cesta k lekari do Fairbanku stoji tisice dolaru. ()

No Shortcuts (2016) (S07E12)

Dil o velmi cinorodem osamocenem cloveku v divocine. Duraz klade na sobestacnost.  Zaujala me jeho filosoficka uvaha "verim ze zkusenosti se rovnaji vedpmostem".  Behem let investoval hodne penez do nastroju a vybaveni, aby mohl byt produktivni pro praci o samote."Zivot v divocine je o prechodech mezi rocnimi obdobimi a kazdy rok se to opakuje" rika. ".Stale si pamatuji rok, kdy jsem ten strom pokacel". ()

Blindsided (2016) (S08E02)

Chlapek nakoupil do divociny bagry a buldozery ,ceka kdy zacnou praskat ledy a boji se, ze ho "zase nakopou do prdele a smetou".Jako uz dvakrat za 6 let. Sue si posteskne, ze pestovani zeleniny 120 kilometru od severniho polarniho kruhu je riziko. A dalsi traper tahne na sneznicich sane s puskou 60 kilometru na lovu a za hrebenem uz uvidi svuj domov. Vyhledy na pustou divocinu jsou uzasne. ()

Head Above Water (2016) (S08E04)

"Vidim to takhle: cim vic toho umite, tim vic toho umite a tim se tady ridim". Dil o cinorodem chlapkovi, ktery porad neco stavi. ()

Against the Tide (2016) (S08E05)

Dest, dest, dest v lete.Sezona se pomalu chyli ke konci a obyvatele dokoncuji poslefni lovecke pripravy pred temnou brutalni zimou. "Tady neexistuje typicky de. Kazdy resite neco jineho" rika traper. ()

The Slow Grind (2016) (S08E06)

Muj dojem z dilu vystihla veta hrdiny "Je pozoruhodne kolik prace musite vynalozit, pokud tady chcete zit".Ani jednoho z jedinych dvou druhu zdejsich ryb lipan a sirena jako byvaly detsky rybar neznam. ()

Midnight Sun (2016) (S08E07)

Traper zkousi simulaci u brehu, co se stane, kdyz prevrati kanoi, protoze kdyz by se mu to stalo uprostred jezera,v ledove vode nema sanci doplavat ke brehu. Lod je plna vody a nejde obratit, tak musi vymyslel jiny system jak se do kanoe vratit. Originalni reseni nebudu prozrazovat. Ma okolo sebe hromady hub, ale neumi rozpoznat jedle od jedovatych.Blizi se bourka a ma brokovnici a kovovy batoh jak dva hromosvody.Ealsi traper se dvema psy jde ulovit medvedy karibu ,coz je povoleno v tomto obdobi pred jejich hybernaci.Stesti nema,ale nasbiral par litru boruvek. "To je jako lov, musite se zklidnit, sednout si a sbirat". Jinde kde nejsou hory by zit nemohl. Vyhledy jsou krasne. Sue se porouchala jeji cerpaci stanice. Musi priletet tri technici udelat nove rozvody elektriny a opravit to. Pak vezme dalekohled a pusku a jde si ulovit veceri karibu. Je to hra na kocku a mys, ale vzdalenost 150 metru s touto puskou a ve vetru, to se neda. ()

Higher Ground (2016) (S08E08)

Pani zije 800 kilometru od nejblizsi prodejny potravin a je masove sobestacna. "Chci si dat chleba s maslem na soba" rika. Chlapek zije 200 km od severniho polu a trvalo mu tricet let, nez si tu vybudoval sve zivobyti. Kdyz mluvi o tom,ze ma hromadu travy, mysli skutecnou travu, ktera je v techto klimatickych podminkach nedostatkova. Pani rika "Budu jako trava ve vetru. Budu se ohybat, ale preziju". Jako zdroj tepla slouzi drevo naplavene drivi ze zaplav. Slova "miluju svou retezovou pilu" zni jak z nejakeho hororu. V závěru budete odměněni krásnýni vyhlídkami a vysoké Aljašské hory, jíž turista zdolal po 32 kilometrech zřejmě jako prvovýstup. ()

Howl of the Wild (2017) (S09E02)

Jessie neni typ, ktereho je tezke vylakat z mesta. Poridil si pilu,aby mohl po ceste stavet nouzove pristresky. Ma par poradnych psu, ktere ho poslouchaji a vydava se na lov losu.Na uloveni jednoho musi ujit 80 kilometru. Krajina narodniho parku pekna. ()

The 11th Hour (2017) (S09E03)

Potulovat se v teto krajine predatoru beze zbrane je jako polit se kecupem a cekat jako chutny obed. A to i presto, ze na Aljasce v Arktide musite jit kilometry, nez uvidite zvire.  Tento dil se odehrava v nejstudenejsi a nejtmavsi casi roku. Chlapek vyhral zavody psich sprezeni a psi to vedi, ze vyhrali. ()

Winter's Grip (2017) (S09E06)

Dil o lidech, kteri maji radi samotu a divocinu. Chlapek je pro sve psy trener, psycholog a fyzioterapeut. Trenink 110 kilometru behem sedmi hodin, kdy je svetlo odnesli dva namozenym zapestim a vezou se na sanich. Rosomak mu vylezl na plodinu s uskladnenym masem a na posezeni sezral nekolik kilo. Proto plosinu jeste vice zabezpecil. ()

Shelter from the Storm (2017) (S09E07)

Chlapek ma 38 psu, kterym musi denne z reky privazet sto litru vody a ohrivat jim ji. Pritom nalovi ryby. Pokud dira v ledu zamrzne, vodu rozpousti ze snehu. To pak den rychle ubehne. Jde take na vylet do hor zkusit postavit iglu ze snehu, protoze doposud prespaval v zahrabech. Rybe dekuje,ze obetovali zivot a on mel energii jet dat a rika ji "humri pro chudinu". ()

False Start (2017) (S09E08)

Pro prvniho protagonistu chlapka jsou psi vsim a rad experimentuje.Pro zavodni psi chyta ryby a naucil se letat na paraglidindu. Druha protagonistka zapasi s rozbit sneznym skutrem. ()