Tento seriál nabízí mnoho témat k zamyšlení, protože nám představuje čtyři rodiny žijící v různých koutech Aljašky, seznamuje nás s jejich všedními životy a každodenními zkouškami. Rodiny se snaží zvítězit nad dlouhou, temnou a mrazivou zimou v krutých končinách, kde teplota pravidelně klesá pod extrémních -62 stupňů Celsia a lidské údy tuhnou během několika minut. V nelítostných povětrnostních podmínkách, uprostřed bojů o hubené zdroje a zápasů s nebezpečnými lidožroutskými šelmami je hlavní otázkou každého dne otázka přežití. (TV Spektrum)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (116)

Search and Rescue (2014) (S03E10)

Otec rodiny to zde ma rad, "protoze se porad neco deje". Matka ma obcas steach o deti, kdyz jdou ven. Nasi tzv.vrtulnikovi, hyperprotektivni rodice, kteri sve potomky z nejnovejsi tzv. duhove generace (maji radi Lgbt) snehovych vlocek monitoruje pres socialni site 24/7 by po par mesicich zivota v teto arktide musela chodit 27 let na psychoterapii. ()

Dark Winter's End (2014) (S03E12)

"Zivot je jako bomboniera, nikdy nevis, co si vytahnes" rika traperka.Nevedel jsem,ze z premiry masa se da otravit,ale sacharidy lze nahradit neomezene tukem.Toho je ale v tomto Brooksove pohori malo, protoze zvirata jsou vysportovana. ()

The Awakening (2014) (S04E01)

Dil o otcovi Andym workaholikovi. Vytvari stavbu, ktera umoznuje pracovat v kazdem pocasi. "Moje deti a rodina vecer po praci maji jedine prani. "Ususit, zahrat a jit si lehnout" rika a dodava : " nejlepsi pratele jsou ti v praci. "Nekdo pozval starou nevrlou zimu na nasi jarni party"  posteskne si jeho zena. ()

Opportunity Knocks (2014) (S04E03)

Dil zacina akcni sekvenci v niz lovkyne postrelila losa, ktery prcha a ona ho jde dobit. Chlapek rika,ze nikdo nechce zit zcela sam a on zde je kvuli prirode. Vlastne ma pravdu, protoze introverti (ktery je v populaci okolo padesati procent) byvaji vyborni spolecnici ve 2-3 lidech. ()

The Harvest (2014) (S04E04)

Rodina sbira vejce racku a chlapek stavi saunu, protoze miluje jen tak stat a ohrivat se u kamen. ()

Ticking Clock (2014) (S04E06)

Paní se od poloviny června do poloviny září věnuje ubytovávání turistů ve stavebních buňkách a udržovat služby vyžaduje hodně práce. Vydělá si tak prostředky, aby zde v divočině mohla žít sama po zbatek roku. Samotáři Glenovi medvědi zase rozbili spižírnu a staví přírodní ledničku. V létě zde v arktidě zažil i teloty třicet stupňů. ()

Last Minute Push (2014) (S04E07)

Chlápek je stavitel workaholik, paní zápasí s technickými problémy. Nachytané a nasušené ryby mají hodnotu několik tisíc dolarů. ()

End of Days (2014) (S04E08)

"Lidé nerozumí tomu, že se tady udržujeme ve formě a souzníme s přírodou" říká osadník a asi to dobře vystihl. A vychovává k tomu své dvě dcery. ()

Ready or Not (2015) (S05E01)

"Maso zde není v plastovém obalu, ale v kůži a srsti" říká otec rodiny a lovec. Jeho žena říká "kdo si dřevo sám naseká, ten se zahřeje dvakrát". ()

The Unknown (2015) (S05E04)

Paní se usídlili squateři v domě ve Fairbanku 250 km od její chaty a zničili jí nábytek- Chlápek provozuje v divočině směnný obchod ryby za olej, benzin apod. a vyrábí želatinu z kopyt sobů. ()

Darkness Falls (2015) (S05E06)

Protagonisté staví stanovou dílnu, aby mohli pracovat až v zimě přijde tmavé období. A zachraňují medvědí mládě. Paní pozná z obsahu žaludku zastřeleného ptáka jakými semeny se živí a u těchto stromků číhá na další. ()

Alone in the Dark (2015) (S05E07)

Osamělá padesátnice zápasí o tmě s rozbitým generátorem na elektřinu v minus třiceti. V druhé dějové lince si rodiče s dcerami a synem vydělávají lovem zvířat na kožešiny. "Nechtěla bych mít vedle sebe mrakodrap nebo sousedy" říká dcera. Světlo je jen pár hodin přes poledne. ()

Emergency Cache (2015) (S05E08)

Osadník žil v divočině sám, ale nyní má pěknou ženu, která i vaří. Večer útočí šelmy. Předvedl při svážení sněhu a tmy nešťastné převrácení skůtru a řekl "Platí přísloví nikdy nejezdi na skůtru dále, než jsi ochoten jít pěšky". V našich podmínkách by to mohlo platit o kolu. ()

No Easy Out (2015) (S05E09)

Aljašská příroda chyby neodpouští. "Nejsem úplné známá jako jemný člověk" říká žena. Vyrobit sněžnice z větví je užitečná znalost. ()

The Crash (2015) (S05E11)

"Ukažte mi , kdy vám vyprší záruční doba a já vám ukážu, jak máte žít", říká trampka žijící v divočině. ()

The Resurrection (2015) (S06E01)

Traperka rika,ze i kdyz je stara, porad se uci neco noveho. A hazi zkazene potraviny do reky, protoze medvedum a vlkum zkazene jidlo nevadi. V dalsi dejove lince si traper uziva lov kachen na jezere a rika, ze zima je zde ticha, zatimco na jare jsou slyset ptaci, selest vetru o travu apod. Dalsi traper pro rodinu uvaril gulas z nejlepsich casti ulovenych zvirat. ()

The Bottom Line (2015) (S06E02)

Rodina  objizdi ostrovy a sbira vejce hus, racku aood., ktere ji vystaci do cervence. _Vsechny vejce, ktere se potopi, jsou dokonale. Vsechny, ktere ne nejsou. Je v nich maly ptacek" rika matka. Je z domorodeho mistniho etnika a jeji jmeno je husa. Traper u reky stavi ze dreva susarnu na ryby. Sue v divocine provozuje cerpaci stanici a ubytovani pro klienty. Tydne ma okolo sesti klientu. ()

Running on Empty (2015) (S06E03)

Je leto. Na podzim zacne lovecka sezona ovci aljasskych a traper jde je do hor omrknout kde jsou. Ovce se radi drzi vysoko nad stromovou linii. Lovecka omezeni mu dovoluji strilet jen starsi berany podobne jako nas vrcholovy predator lidove zvany "bacily",presneji vovid lovil take hlavne stare a slabe kusy. Lovec se uci zvyky ovci. V dalsi dejove linii Jessie Holmes jde zkontrolovat na rece sve lovecke rybi kolo ze smrkovych vetvi, protoze hladina silne poklesla.  V dobrem dni ulovi az 900 ryb hlavne pro psy. Reka Tenana ma tu vlastnost, ze kdyz spadnete do reky, naplni se vam obleceni bahnem a klesnete ke dnu. A ve treti dejove lini poustevnice je fyzicky prepracovana, boli ji cele telo a klienti do jejiho kempu dorazi brzi. Proto jako hodne zen vola muzovi v zaloze, aby si u ni zfarma neco odpracoval. A dalsi postavy je rodina, ktera se zivi lovem tulenu. Tuleni vousati lze lovit jen jeden tyden, nez zacne tuhnout led. Dostanou z nich az 400 kilo tuku. Domorodcem neni jen jeji manzel a tak daleko na mori tradicni lov harpunou nezvlada. ()

Predator Control (2015) (S06E05)

Chlapek ma licenci na pruvodcovani v divocine. Manzelku nechal doma a na dva dny odjel lukem lovit medvedy baribaly. Ti zabiji sobi mladata a stat Aljaska mu povolil odstrel medvedu. Dalsi chlapek lovi obrim kolem pripominajicim mlyn lososy. Vzdy se ale neco ze dvou kol rozbije a musi se to opravit. A introvertce behem leceni se ze zraneni uhnily zasoby masa za 18 tisic dolaru a jde na lov vytvorit nove. ()