Za sklom

• Česko Za sklem
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (viac)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (30)

Episode 1 (2019) (S03E01)

První díl třetí řady asi nejakčnějšího, technicky špičkového a nejlépe obsazeného slovenského seriálu moc akční není. Na diváka se nahrne milion postav a jmen jako seznámení s účinkujícími, přičemž většina těch záporáků má svůj reálný a díky skoro stejným jménům nezaměnitelný předobraz skutečné slovenské reality - myslím, že Fíco se svou milenkou nebudou úterní večery trávit sledováním Tv JOJ. Z hlediska obsazení jsem za sklom považoval za the best of Slovakia, ale do třetí řady přibyli moje oblíbenkyně Janka Kolesárová jako kriminalistka, Marián Mitaš asi jako novinář a dokonce můj srbský velkooblíbenec Predrag Bjelac jako mafián z Itálie. Začátek na mne působí lépe než druhá řada. ()

Episode 2 (2019) (S03E02)

Jako čistě filmový divák bych dal pět hvězd - svižné, napínavé, sled osob a dějů a afér slovenské byznyspolitiky z novinových článků namixované do velmi dobré podívané... jenže, jako člověk mám zatraceně problém s prakticky filmovou rekonstrukcí vraždy novináře Jána Kuciaka !!! Pachatelé skutečné vraždy ještě nebyli odsouzeni a scénáristé už si tady vymýšlejí jak to bylo v seriálu komerční televize ( čili zábava s reklamou uprostřed, aby se vydělali eura tzn. z toho cítím spíš parazitování na dané tragédii ) Co když se nepodaří skutečné pachatele odsoudit? To se jako rodina zavražděných pak má uklidňovat sledováním tohoto seriálu s reklamou na prací prášek uprostřed? Možná se pletu a třeba i taková připomínka stavu společnosti udržuje v permanentní aktivaci obyvatele místo rezignace, ale nevím. Jinak je super vidět, že Slováci se s tím nemažou, pod vlivem společenských změn po vraždě a demonstracích a odstoupení Fica se v Za sklom jede na 100% a na všechny osoby a aféry se ukazuje absolutně doslovně, což by před pár lety asi spustilo spoustu žalob na ochranu osobnosti, ale dneska jak jsou mocní v defenzivě si to nikdo nedovolí. PS: dokonce nastoupil jako kriminalista Adrian Jastraban jako další postava, ale zdá se mi, že po těch letech v Ulici má nějak tvrdou českou slovenštinu. PS2 (!!) po konzultaci s kolegy Autogramem a Nathanielem 29 ( respektive jsem dostal pojeb , jak můžu dát odpad ) měním své hodnocení z odpadu na tři hvězdy, protože jako účastníci slovenské reality mne přesvědčili na 75%, že mé výše zmíněné obavy jsou spíše liché a pokud tento seriál reflektuje živé kauzy, aby je udržel v zorném poli společnosti, tak je to jen dobře. Budu tomu věřit a doufat ve spravedlivý konec v TV i ve skutečnosti. Jinak čistě filmově je S03E02 za mne jeden z nejlepších dílů seriálu. ()

Episode 3 (2019) (S03E03)

...vrahem majitele hotelu není tentokrát zahradník, ale Tomáš Gál, kterého si vybavuji jak jako pasák Mikeš znásilňoval Dominiku Morávkovou Zeleníkovou ve filmu Pírko (2016) . Díl, který dobře šlape, ikdyž kriminalisté tu nejsou za akční hvězdy ale spíš vypravěče. ()

Episode 4 (2019) (S03E04)

něco mi říká, že scény s politiky asi nebudou daleko od skutečnosti.... seriál šlape dobře, dokonce velmi dobře. ()

Episode 5 (2019) (S03E05)

Trochu více prostoru pro detektívy z druhého sledu Kolesárovou a Jastrabana. Východní Slovensko se zdá celkem dobrá divočina ... ()

Episode 6 (2019) (S03E06)

Šlape to dobře, ale nějak se vytratil italosrb Bielac/Badala, který byl předchozí díl zatčen. Začíná se mi líbit Jastraban i se svojí počeštělou slovenštinou. ()

Episode 7 (2019) (S03E07)

Už jsem chtěl hodnotit tento díl jako mírně stagnující, ale závěr to zachránil. Musím zopakovat řečnickou otázku: Opravdu to tak na východním Slovensku chodí? To je daleko horší než severní Čechy. ()

Episode 8 (2019) (S03E08)

" Ti zmrdi si to tu rozebrali" ()

Episode 9 (2019) (S03E09)

Carmen ... ()

Episode 10 (2019) (S03E10)

Trochu nečekaný konec , ale závěr tedy šlapal jak americkej biják, napětí, akce, muzika na jednotku. ()