Pokušiteľ

(festivalový názov)
  • Česko Pokušitel (festivalový názov) (viac)

Ned je intelektuál, ktorý má rád indie hudbu a z duše nenávidí šport. Na škole sú však všetci zbláznení do rugby a outsideri sú častým terčom šikany. Dostane nového spolubývajúceho a na jeho šok je to hviezda rugby Connor. Začína mať problémy aj v škole, lebo pobabre esej z angličtiny. Príbeh dospievania mladých mužov na internátnej škole dokresľuje skvelá hudba. (Filmový festival inakosti)

KajunkaB

Skoro neznámé filmy s neokoukanými herci? Rozhodně! Vše dopadlo tak, jak dopadnout mělo a přesto po vypnutí necítím jediné bodnutí svého cynismu. A tak to má u podobných filmů být. Dostala se nám životní moudra, ale hlavně důkaz toho, že nic není černobílé. Hlavní hrdina Ned a jeho skvělý výkon v ruku v ruce s okouzlujícím přízvukem a úžasně expresivní Andrew Scott dělají z tohohle filmu dojemný a hluboký kousek. Protože, some boys don't play rugby. ()

iggy_pop

LGBT agitka ako vyšitá, ktorá ale danú tému podáva s citom a príjemne civilne. Väčšie dejové zvraty, či vyhrotenejší konflikt však vo filme nečakajte, všetko prebieha v už dopredu odhadnuteľnom duchu. Ústredné duo sympatické a presvedčivé, ich "inakosť" som im veril. ()