Oceľové srdce

• Česko Srdce z oceli (viac)

Agent Lin (Jackie Chan) šéfuje špeciálnej policajnej jednotke. Má malú dcérku Xixi (Elena Cai), ktorá trpí leukémiou a jej choroba už postúpila do fázy, kedy umiera. Keď sa za ňou ponáhľa do nemocnice, odvolajú ho nadriadení k naliehavému prípadu. Má so svojím tímom eskortovať doktora Jamesa (Kim Gyngell) na chránenú vojenskú základňu. Cestou sú však napadnutí a takmer všetci z tímu zomrú, rovnako ako Xixi. O 13 rokov neskôr Lin dohliada na mladú dievčinu Nancy (Nana Ou-Yang) a ochraňuje ju pred biorobotickým zloduchom, ktorý túži po jej liečivej krvi. Pod nohy sa mu navyše začne pliesť záhadný mladík Leeson (Show Lo)... (TV Markíza)

predators

No, po 50 letech došel Jackiemu dech...došel mu o něco dřív, berte to jako metaforu...a nevím, v jaké koprodukci je to točené, asi HongKong, ale až na výjimky zde hrají prim city a ten patos okolo...už to nejsou rubačky jako dřív, no, prostě jak jsem psal asi před pěti lety, fousy na bradu, hůlku do ruky a bude z Jackieho skvělý učitel třeba nového mladého opilého mistra...a nemyslím ministra Klouzka ;-) ()

Hashirama

Grafika na PS2 ještě nikdy nebyla tak ryzí! Typicky asijská FPS s přehnaným HDRkem, které vám vypálí sítnici, se záporáky, kterým by se vysmál i Uwe Boll, kdyby náhodou zabloudil do hračkárny, a s čínským patosem natolik tupým a přehnaným, že jakékoliv pokusy o slzopudné momenty působí jak z parodie na libovolnou venezuelskou telenovelu. Ačkoliv se můžou čínské blockbustery, na rozdíl od ruských, pochlubit aspoň řemeslnou použitelností, pro běžného Nečíňana jsou naprosto nekoukatelné, jelikož si Číňani zakládají na tom, aby všechno bylo co možná nejextrémnější a za hranicí zdravého vkusu - od přebarvičkovaného vizuálu přes humor ve stylu osmdesátkových sitcomů a křečovitou snahu o dojení slz až po...ding ding ding...budovatelskou kampaň, která nám představí aspoň jednoho bílého rasistu a černocha, který nosí basketový dres, rappuje a jí kuřata. Těžko však vinit čínského diváka, protože právě on platí jachty všem Bayům a Dieselům, a právě u něj nachází tyhle reklamy nevkusu úrodnou půdu. Hlavní rozdíl je však v tom, že na západě umí vybalancovat infantilitu, epičnost a guilty pleasure potenciál, zatímco Beijingwood jede přes metodu “čím víc, tím líp” a ve výsledku je mimo domácí hřiště naprosto nepoužitelný. Je to podobně špatné jako Old Guard, jen z druhého konce spektra - v Old Guard není nic a tady je všechno a všechno je přinejmenším cringe. Jenže Old Guard šlo vnímat aspoň trochu seriózně, tohle je výlet downů ze světa Street Fightera do země lízátek...a není to zdaleka tak guilty pleasure jak to zní. A já vím, že to Jackieho prostě baví a Oscara za zásluhy už doma má, takže nemusí nikomu nic dokazovat, ale zvolit si pro derniéru takové infantilní rychlokvašky není to, co bych mu jako jeho fanoušek přál. ()

otík

V jednotlivostech slušný snímek, v celkovém pojetí neskutečný guláš komedie, dramatu, akce, sci-fi, romance a ... blbosti. Scénář tohoto filmu musel vymýšlet mladý ujeťák po pár vykouřených jointech a Jackie v něm musel číst nevím co, že to přijal. Ale abych to úplně nezatratil - není vůbec špatné se na Jackieho v důchodovém věku dívat, stále má slušné pohyby, ve vtipných scénách přímo kvete, v těch vážných už to ale je horší. Je velká škoda oněch sci-fi scén, ty jsou fakt tupé a hloupé, zbytek je taková ta tradiční čínská divočina. Ale jo, beru to jako hezké setkání s akční ikonou, která to ještě nezabalila. Hudba: Fei Peng PS: už dlouho jsem ani u céčkové produkce neviděl tak špatně udělané titulky, aby z nich nešlo nic přečíst. Tahle jakási variace na bondovské znělky se rozhodně nepovedla. ()

Johnny.ARN

Dosť dlho sa to držalo na solídnej úrovni. Trochu je tá zápletka umelo naťahovaná, trochu miestami nedovysvetľovaná, ale čo z toho, keď potom príde záver a celé sa to zrúti. Nelogickosť strieda ďalšiu a je to už len vtipné, bez možnosti brať to vážne. Nepodarené scénky na záver sú už samozrejmosť. Ale akcia je solídna a je jej dosť. 4 z 5 ()

LangiJ

Jackieho blbiny mi občas sednou, jindy zas moc ne a tohle byl spíš ten druhý případ. Líbil se mi příběh, takže se to dalo dokoukat. I přimhouřím oči nad bojovýma scénama, který křičely dráty do začátku do konce, ale sci-fi složka pro mě byla úplně mimo. Nevím, proč nemůžou mít normálního záporáka, ale místo toho tam dají takovýhle zjevy, na který se nedá dívat. Na Jackieho film mi to taky přišlo celkem amatérský - trapný rozhovory, slabý herecký výkony, žádný emoce ve scénách, který jsou na nich postavený. Ani Show Luo moc nenadchnul, jako zpěváka ho mám ráda, ale jako herec tu byl bez výrazu stejně jako ostatní postavy. ()

• Kamera z bezpečnostnej schránky môže byť po vybratí okamžite zapnutá a dá sa na nej pozerať záznam bez toho, aby nabili batériu, a to najmenej 13 rokov po jej uložení do schránky. (ČSFD)
  • Pri automobilovej naháňačke si môžte všimnúť, že poškodenie auta Lin Donga (Jackie Chan) sa v niektorých záberoch líši. Najviditeľnejšie je to na prednej poznávacej značke a spätných zrkadlách. (Johnny.ARN)