Muž na pravom mieste

• Česko Muž na pravém místě (viac)

Dane Jensen (Gerard Butler) pracuje v prestížnej chicagskej personálnej agentúre Blackridge Recruiting agency ako lovec mozgov a vyhľadáva špičkových inžinierov a pracovníkov na vrcholové technické pozície. Jeho šéf Ed Blackridge (Willem Dafoe) sa chystá do dôchodku a hľadá svojho nástupcu. Bude to Dane, alebo jeho ambiciózna rivalka Lynn Vogelová (Alison Brieová)? Obaja po prestížnej manažérskej pozícii veľmi túžia. Stane sa však niečo nečakané a Danovmu desaťročnému synovi Ryanovi (Max Jenkins) diagnostikujú leukémiu. Dane sa musí rozhodnúť, či sa bude venovať výlučne rodine, ktorá ho teraz potrebuje viac než kedykoľvek predtým, alebo bude kráčať za svojím profesijným snom a bojovať o uvoľnené miesto riaditeľa, čo mu však pohltí všetok rodinný život. (TV JOJ)

subic

Konec dobrý, všechno dobré. Je to takový ne moc náročný spíš televizní film. Gerard tu hraje náboráře pracovních sil, by se dalo říct, a je tu právě vyřčeno pár důležitých věcí spojených s fungováním obchodního zástupce, který dělá jen za provize, jede tu svou produkci z měsíce na měsíc. Kdo to nezažil, nepochopí. A jako takový má samozřejmě celkem málo času na rodinu a právě v ní se začne něco dít. ()

curil

Líbí se mi názor "Já to tedy beru, šéfe" po americku. Proto na scénu vstoupí smrtelná nemoc syna hlavní postavy Dana. Zázračná proměna z necitelného, arogantního a bezohledného muže ve starostlivého otce a chápavého člověka, který najednou soucítí se svými bližními, je opravdu neuvěřitelná. Jedna z věcí, která mi na filmu nejvíce vadí. To se stává v Americe, nebo alespoň v amerických filmech. Film se zařadí v mém žebříčku k dalším "rakovinovým" snímkům, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Osobně podobné příběhy nesnáším, protože většinou jsou vypočítané na city diváků a dopředu kalkulují se slzami. ()

frenkie

Toto dílko je dalším příspěvkem v nikdy nekončící řadě snímků o těch správných lidských hodnotách. Ano, my už skutečně víme, co je v životě nejdůležitější, už nám to, prosím, přestaňte tak vehementně a okatě pořád cpát, už je toho fakt dost. Ještě, že do toho nenamontovaly víc křesťanských sraček, takto se to dalo, hlavně díky výkonu sympaťáka Butlera, přežít. A také hlavně za něj jsou to alespoň ty dvě *. Jinak bych šel ještě níže. ()

Lofiodtahar

Nechápu zdejší hodnocení rádoby umělců nebo znalců. Nebo spíš populace pod čtyřicet co prostě nechápe, nebo ještě nemůže pochopit souvislosti a hodnoty o kterých Vám film napoví více než dost. Nebudu soudit výroky ostatních a rovnou napíšu o čem film je a proč se na něj určitě podívat a hlavně kdo se na něj má podívat. Pokud jste nad čtyřicet, máte rodinu nebo jí nemáte a hodně jste chtěli, jste romantik a máte rádi filmy, kde uroníte nějakou tu slzu, je tenhle film přesně pro Vás. Já byl zjihlý celou druhou polovinu. Herci jsou uvěřitelní a manželé vlastně ukázkoví. Mám rád když, lidi občas udělají věci správně i za cenu toho, že to pro ně to zrovna dobré rozhodnutí není. Mám rád když, se ve filmech nakonec beznaděj obrátí v dobré. Tenhle film je film, který Vás emocionálně vyždímá a výjimečně nejde o nějakou slaďárnu, kde jde především o vztah jeho k ní a naopak. Film Vám připomene to jak by jste se sami občas měli zachovat, nebo sníte o tom jak by jste se zachovali, pokud jste člověk co má rád lidi a umí naslouchat. Nebo občas někomu pomoct. Takže za mne čtyři hvězdy. Nebyl průměrný. Nebyl nadprůměrný. Nic méně fungující, lehce pohádkově nalazen (v reálném životě to tak často nedopadá), nic méně né nereálně vystavěný dějově. ()