Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Východní čtvrti Los Angeles nejsou žádný ráj. Každý ze sedmdesáti tisíc místních patří k některému z gangů, po ulicích kolují miliony zbraní a proti tomu všemu stojí jen dva muži. Sean Penn a Robert Duvall jako policisté, kteří se ocitli tváří v tvář peklu... (oficiálny text distribútora)

Recenzie (48)

misterz 

všetky recenzie používateľa

Prišlo mi to až moc kŕčovité a snaživé. Dennis Hopper sa snažil do svojho filmu zahrnúť snáď všetku špinu a hnusobu veľkomesta, ktorú so sebou prinášajú pouličné gangy (čo sa mu aj podarilo), avšak s tak bohatým materiálom nevedel zaujímavejšie narábať. Poznáte to, keď sa veľmi snažíte, tak práve vtedy sa vám nedarí, a to je presne aj tento prípad, aspoň ja som mal z toho taký pocit. Veľa tvrdých, drsných scénok, ktoré však ako celok pôsobia pocitovo neutrálne a po čase aj nudne. Ale mladý Sean Penn si tu strihol zaujímavú postavičku. 60/100 ()

ink flo 

všetky recenzie používateľa

První půlka je takový osmdesátkový google street view chudinských čtvrtí Los Angeles. Jinak podobně jako v nedávno zkouknutém New Jack City tady body k dobru připisuje hlavně zub času. Celý se to motá kolem války Blood a Crips gangů, takže ultrahustí černoši a hispánci ve flanelkách zapnutých jen na horní knoflík, kteří sellí crack na každým rohu, navzájem si kropí domy ze samopalu z projíždějícího auta atd. Do toho archetypální příběh na téma "starej moudrej policajt (Robert Duvall) zaučuje mladýho nerozvážnýho testosteroňáka (Sean Penn)". Zajímavý na tom je mj. i to, že to režíroval Dennis Hopper a hudbu dělal Herbie Hancock...je to vlastně taková old-school verze filmu "Patrola" ()

Reklama

T2 

všetky recenzie používateľa

Rozpočet $6miliónovTržby USA $46,616,067Tržby Celosvetovo $47,600,000║ Taký štandardný film o policajnej dvojici, kde mentor odovzdáva skúsenosti bažantovi. Súhra Duvall a mladý Sean Penn dosť dobrá, dejovo sa to dá pozrieť, fajn, aj keď len priemer. /60%/ ()

raimi 

všetky recenzie používateľa

Colors jsem chtěl vidět už drahně let. Filmy z prostředí gangů jsou povětšinou dost zajímavý, a Colors se jevily jako ten zdárnější příspěvek do tohohle subžánru. Jenže. Film dodneška nemá český titulky na unrated verzi. Já jsem ji sehnal jen s dabingem České televize z roku 1997, a s otitulkovanýma dodatečnýma scénama (samozřejmě překladačem, meh). No, a tenhleten dabing, to je něco naprosto příšernýho. Když postavy dětí dabujou dospělí herci a šišlají u toho jak mimina, nebo když tam nedejbože někdo rapuje a je to nadabovaný, tak je to směšný a trapný zároveň. Nemluvě o drsným slangu a macho proslovech gangsterů. Takže polovina atmosféry v hajzlu. A film? Bohužel už neskutečně zestárnul. Počínaje dneska už neposlouchatelnou oldskool hudbou Herbieho Hancocka, a nesnesitelnou postavou pozérskýho policejního frajera v podání Seana Penna. Navíc je to prostě takový unylý, zdechlý, bez šťávy. A nemyslím si, že by v té o sedm minut delší unrated verzi byly nějaký scény, který by příběh nějak obohacovaly, nebo by byly už "too much" pro obyčejnýho diváka. Prostě pár scén navíc. Zklamání na plný čáře. ()

Real Tom Hardy 

všetky recenzie používateľa

Navonok "len" End of Watch o 25 rokov skôr, bez potrebnej intenzity a šťavy, avšak s väčšou porciou pouličnej autenticity a dôveryhodne vykresleného dobového zasadenia. Pri bližšom pohľade však silný pokus o internú štúdiu a sondu do vnútra gangov Los Angeles. Zároveň išlo o vôbec prvý film pojednávajúci o tejto problematike z tohto uhla a v zásade tiež prvý dávajúci do pozornosti crack (zo zaujímavosti: slovo sa v mediálnom priestore prvýkrát objavilo v článku magazínu Rolling Stone v roku 1980) a aj geto samotné (Túžba smrti 4 fakt nerátam), pár rokov predtým, než sa s nimi v ranných 90s roztrhlo vrece. Z historického pohľadu dôležitá snímka (aj z kontextu posolstva) prezentujúca reálie jedného kútu sveta, v tom čase nie príliš všeobecne známeho (film dokonca na svet dorazil skôr ako prevratný album Straight Outta Compton). Berúc vyššie uvedené do úvahy plus kto sedel na režisérskej stoličke – skutočne pozoruhodný produkt. Prítomné je aj typické hopperovské snímanie mestských exteriérov, primárne v priebehu úvodných & záverečných titulkov, ale aj počas celej stopáže. Kamera fenomenálna (efektné záberovanie Watts Towers mi pripomenulo ďalší podobný zabudnutý kúsok Ricochet s Denzelom Washingtonom). Navyše, soundtrack mala pod patronátom jazzová legenda Herbie Hancock. Snímke vyčítam len jedno – neukázala devastáciu komunít po cracku (ústredné duo predsa pôsobilo v jednotke CRASH + epidémia cracku bežala v tom čase už v plnom prúde). Ospravedlňuje možno len výsledné, jednoznačné tematické zameranie. Tak či onak, Colorspovinná jazda pre milovníkov špinavého a drsného Mesta anjelov 80./90. rokov... ♪♫ / ♪♫ (10.2016) (6.5.2018) (22.7.2023) "Vendettas of death back the colors I choose." ()

Galéria (51)

Zaujímavosti (6)

  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 157krát, což je 1,30krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Producent Robert H. Solo si do komparzu aj ako ochranku najal skutočných členov gangu. Počas natáčania boli dvaja z nich dokonca postrelení. (Real Tom Hardy)
  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bolo zmenené