Polda

TV spot 1
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (65)

Jeleni neumějí střílet (2024) (S06E04)

Tento díl spadl spíše do průměru. Okruh pachatelů byl opět úzký a tedy se vylučovací metodou rychle smrskl na minimum. Poté stačilo počkat na jediný důkaz. Humoru bylo pomálu, hlavním motivem se stal vztah Břízy s docentkou. Zde se objevil i vtip. Videa a recenze byly trochu přehnané, ale pobavily, včetně jejich trochu křečovité pointy. ()

Dokonalý výhled (2024) (S06E05)

Případ mě příliš nezaujal,  více naděje jsem vkládal do setkání. Oceňuji ale zajímavé herce ve vedlejších rolích, až tedy na slečnu z recepce. Ta byla hodně nepřesvědčivá. Závěr mě ale potěšil,  skutečně to byl dle očekávání vrchol dnešní epizody. Podle ukázek je navíc snad na co se těšit v příštím dílu, hlavně kvůli obsazení. ()

Sex, drogy, rock´n´roll (2024) (S06E06)

Vltava a Orlík. Se bohužel nekonaly. Klasický návrat ke vztahům,  které těžce válcují kriminální případ. Kombinace partnerů mi úplně nesedí. Bavil jsem se, ale trochu mě mrzí, že Nebřenského se Čtvrtníčkem bylo málo. A když už tvůrci takto zavzpomínali, Orlík by se alespoň do podkresu také hodil. ()

Podvodníci (2024) (S06E07)

Misto Břízy zaujal Andrej. Za zlého byl tedy Junior. Jsem rád, že se sešla tradiční parta, ale toto schéma moc nefungovalo. Břízy prostě bylo málo. Navíc "kouzelník Žito" opět ukázal, jak moc mu hraní nejde. Případ opět slabší,  závěr byl ale milý. ()

Konec (2024) (S06E08)

Poslední Polda. Nostalgie. Celým dílem se vine motiv Břízova odchodu a zcela zastiňuje případ. To není úplně na škodu, protože kriminální složka byla vždy spíše na druhé koleji. Hudební podkres byl opět dokonale padnoucí. Rozloučení bylo důstojné a mnohdy emotivní. Skončil kvalitní a kvalitně obsazený seriál. Covid na konci mi trochu zvedl náladu. ()