Chou Soran je mladý muž studující na universitě, který přijel o volném víkendu vzdát poctu svému zemřelému dědečkovi do jeho rodné vesnice. Zde jej však překvapí zpráva od místního šerifa, že hrob jeho dědečka byl znesvěcen, a také se dozvídá, že se ve městě objevila jeho sestřenice. Chou Soran však není obyčejný mladý muž, ale je nadán zvláštními schopnostmi a díky výcviku právě od svého dědečka ovládá i různá bojová umění. Chou Soran také nemá žádné jiné příbuzné než svého otce, a tak jej historka o údajné sestřenici velmi překvapí. Když se jde k večeru podívat na místní hřbitov, aby zjistil v jakém stavu vandalové zanechali dědečkův hrob, tak je náhle přepadem oživlými mrtvolami. Uprostřed boje se náhle objeví tajemná dívka s noži v ruce, která si poradí nejen s oživlými mrtvými, ale ukáže, že je mnohem obratnější bojovnice než samotný Chou. Stejně jako Chou je i dívka jménem Houhou Outkast – člověk nadaný neuvěřitelnými schopnostmi a silou, vládnoucí nejrůznějšími bojovými uměními a styly boje. Dědeček vždy Choua varoval, aby nikdy nikomu neříkal kdo je, neukazoval své schopnosti normálním lidem a od těch nadaných stejnými schopnostmi se raději držel co nejdál. Není se tedy čemu divit, že Chou raději utekl zpět do města a ke klidnému studentskému životu na universitě. Zde se však ihned po svém návratu opět potkává s Houhou a možnost, jak se vyhnout tajemnému světu Outkastů, nenávratně mizí. Chou je navíc jakožto dědic bojového stylu Ketaigen velmi žádaným, a tak se o něj začne přetahovat hned několik tajemných organizací... (Jeoffrey)

DaweForeman

Tak zase tu máme čínské prostředí, které zrovna moc nemusím, protože jsou tu jména a názvy, na kterých by si člověk vylámal jazyk a ještě k tomu, jak je tu množství jednotlivých stylů a označení pro jednotlivé věci, tak je pak celkem bordel se v tom vyznat (obzvláště, když to člověk sleduje po týdnu) - i když tady to není zase tak strašný jako jinde. Každopádně tohle bych viděl spíše jako ukončení první části, kdy určitě budou následovat další, ale vesměs zajímavý moment byl akorát konec, kdy se postupně odhalovala historie a pozadí jednotlivých postav, i když ne úplně všechno bylo odhaleno. Co se týče soubojů a příběhu, tak to je kompletní katastrofa. Nemluvě o naprosto nesnesitelných postavách, které jsou extrémem různých stereotypů - žádná komplexní propracovanost. Animace je celkem ucházející a hudba též. ()

SonGokussj

Po 2 episodách jsem na to dočista zapomenul. Hlavní hrdinka nuda, hlavní hrdina nadpřirozený psycho master nuda, pak tam byli zombíci a ... Bylo to nudné a divné. Už ani nevím. Ničím nezaujalo. Když hlavní hrdinka zkouší aktivovat nadpřirozené síly hlavního hrdiny tím, že ho chce pohřbít a přitom to myslí vážně, něco není v pořádku... (museli byste vidět kontext...). Příběh je prostě vytvářen tak, aby se divák divil a fakta jsou poté infodumpem odkryty tak, že absolutně nedávají smysl... Nuda nuda šeď šeď. 2EP Drop, nehodnoceno ()

Katakimiku

Podle popisu by to mělo být vlastně jen další obyčejné akční anime, ale pro mě je to snad ta nejhorší a nejnudnější noční můra, co jsem v anime kdy viděla. Příběh je extrémní a nezajímavé klišé postrádající jakýkoliv jasnější cíl, postavy jsou jedna otravnější a stupidnější než druhá a animačně a hudebně je to přinejlepším hodně průměrné. Ani nevím, kde se ve mě vlastně vzal tak velký odpor vůči tomuhle anime, ale co vím s jistotou je, že další šanci už tomu dávat nebudu. Konec po dvou sériích - 2/10 ()