Taboo Tattoo

• Japonsko タブー・タトゥー (viac)
Promo

Akatsuka Justice, jehož kamarádi nejčastěji oslovují Seigi, je typickým japonským středoškolákem, který ale nežije se svými rodiči, nýbrž s dědečkem, který ho ve volném čase učí bojové umění. A jak již napovídá Seigiho formální jméno, součástí jeho osobnosti je i touha po hájení spravedlnosti a pomáhání lidem v tísni. A co jiného mu k dosažení tohoto chrabrého cíle má sloužit, než právě onen dlouholetý tréning a hrubá síla? Dřív než se však naděje ho právě ona neohroženost postavit se zlu jednoho dne přivede před bránu tamního podsvětí. A to tehdy, když úspěšně zažene útočníky, kteří ohrožují bezbranného starce. Záhadný muž se však Seigimu za svoji záchranu neodvděčí penězi či mnohanásobným vyslovením díků, ale věnuje mu podivný kámen nesoucí tetování, jež se po kontaktu s pokožkou vstřebá do chlapcova těla a zanechá po sobě viditelný otisk. Vypadá to, že se do Japonska dostala nelegální cestou nová americká technologie, která může rozbouřit nejen temné vody místního podsvětí, ale i ovlivnit mezinárodní vztahy. (EMIA)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Taboo Tattoo (2016)

Tak já budu trošku přísnější než Goku a řeknu nejen, že střih je špatný, ale že výběr některých záběrů, prostě toho kam se bude kamera dívat, je místy dost divný. Animace je občas neskutečně statická a třeba úvodní sekvence ve škole, kdy tam byly jednotlivé záběry na mluvící a minimálně se hýbající postavy mi zrovna příliš nelahodily. Jako zajímavý protipól je akční animace v momentě kdy probíhají souboje. Ty jsou docela povedené a souboj na blízko za použití bojových umění nevypadal špatně. To už ovšem příliš neplatí u běžného pohybu jednotlivých postav. Styl kresby mi také nepřijde nějak extra přepychový, spíš slabší průměr. Dalším nedostatkem je až nepřirozeně naroubovaný fan servis, kdy některé zápletky končící touhle "službou pro diváky" jsou prostě totálně debilní (viz. třeba pátý díl a ping pong...).Celkově co se příběhu týká tak i v tomto ohledu to není nic extra. Jednotlivé frakce mají v podstatě jasně dané o co jim jde, jedni chtějí být ti nejsilnější a vládnout světu, další chtějí vést válku se všemi, všechny porazit a vládnout světu a hlavní hrdina - ten chce světový mír... No je to tak trochu hloupě klišovité, asi jako projev spousty finalistek soutěže Miss. Navíc i ty postavy se chovají tak nějak divně a nepřirozeně. Prostě jako celek to vůbec nepůsobí kompaktně a asi jediné, kdy se na to dá dívat jsou pasáže, když se zrovna bojuje, ale i tam zaznamenávám jisté nedostatky a drobné detaily, které mi dojem kazí (když hlavního hrdinu zasáhnou několikrát mečem, kolem něj a pod ním je krve jak z vola, jak je možné, že za chvíli, když hrdina nahodí "power-up" se mu sama vyčistí košile ? Tohle je magie!). Takže je mi líto, ale stejně jako Goku ani já nedám víc jak 5 dílů. 2/10 ()