Ve stínu viny

(festivalový názov)
  • Austrália Teenage Kicks

Miklos Varga si razí cestu temnotou, ​​která je někde mezi nic neříkajícími a skřípavými rozcestníky ukazujícími směr „chlapec" a „muž". Těsně před osmnáctinami se Miklosovi zhroutil celý svět. Díky rodinné katastrofě jsou jeho plány na útěk a únik z dusícího sevření migrantské rodiny zmařeny. Co vedlo k tragédii, ví ale pouze Mik a obviňuje z toho jen sám sebe. Cítí se náhle rozpolcený mezi touhou se dát na sever, kde by mohl začít nový život se svým nejlepším přítelem Danem, a povinnostmi vůči rozbité rodině. Představuje Mik pro sebe i ostatní kolem nebezpečí? Nebo je jen dítětem, které se chytlo do nástražných drátů mladistvé úzkosti? (Zlín Film Festival)

jiri.twist

Pro mě překvapivě výborný film, téměř po všech stránách, vtáhl mě do děje, a kromě toho, že jsem se zezačátku nemohl popasovat s tím, že Mik má mít teprve skoro 18 let (ve skutečnosti měl 25 a v některých scénách vypadá i starší), mi vše připadlo hodně opravdové. Výborné herecké výkony ve VŠECH rolích, matka, která tam neměla moc scén, byla naprosto úžasná. Vadila mi tam přemíra feťáctví, ale chápu to a erotické scény bych si možná dokázal představit natočeny trošku jinak, vkusně, ale přesvědčivěji, z toho důvodu u mého hodnocení je nejméně bodu za zpracování. K filmu se budu vracet ... 81097 ()

Marze

Po úvodní nevinné masturbační scéně film ukáže, že laciné teenagerovské vzrušení se přesune do vážnějšího dramatu. V náročné vedoucí roli má Miles Szanto smutek v očích, je nepředvídatelný s přesně vybalancovanou polohou. ()

Aluska88

Tak tohle byla docela síla. Sexualitou a žhavými scénami nabitý snímek, v němž to vypadá, že si ho tam furt někdo jenom honí :) Very hot, though. Výborné obsazení plné herecky velmi schopných a pohledných australských hošanů a jedné krásné dívky. Miklós a Dan jsou nejlepší kámoši, z nichž právě Miklós cítí něco víc. Jediná scéna je nám svědky, jak Miklós poměrně kuriózně a nepřímo zaviní tragickou událost, při níž přijde o svého bratra (watching him jerk off, wait... what?). Tato nehoda zapříčiní postupný sled událostí s následky, které mohou mít nezvratný dopad na život i vztah obou kamarádů. Scéna, při níž dojde k doslovnému "fuck buddy rape" hodně silná. Awards for actors, please. Snímek mi připomínal australský Drown, kde bylo také některé scény hodně nepříjemné sledovat. Teenage Kicks je natočeno podle krátkého filmu, kde jednu z rolí ztvárnil Xavier Samuel. ()