Adam Plachetka

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2016, 74 min

Adam Plachetka v benefičním koncertě Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny z velkého sálu Paláce Žofín. Symfonický orchestr Českého rozhlasu řídí O. Lenárd. Vynikající český basbarytonista Adam Plachetka se pro letošní jediný recitál v České republice spojil s Nadačním fondem pro předčasně narozené děti a jejich rodiny a bez nároku na honorář vystoupil na únorovém benefičním koncertě na Žofíně. „Loni jsem se stal otcem zdravé a krásné dcery", říká Adam Plachetka a vysvětluje, proč se rozhodl podpořit právě předčasně narozené děti a jejich rodiny. „Překvapilo mě, kolik děti se narodí předčasně a jak těžké a nelehké jsou jejich životy na začátku. Uvědomil jsem si, jaké jsme měli s mou ženou Kateřinou štěstí a rozhodl jsem se touto cestou pomoci těm opravdu nejmenším a jejich rodičům." V rámci záznamu tohoto koncertu, kde ve špičkové interpretaci zazněla díla Mozarta, Donizettiho, Belliniho a Rossiniho, můžete zasílat své příspěvky i vy, a to formou dárcovské SMS. (Česká televize)

bohemia_regent

V titulcích pořadu uvedeno: název Adam Plachetka v benefičním koncertě Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny z Velkého sálu Paláce Žofín v Praze 16. února 2016. ()