Kvítek

(festivalový názov)
  • Taliansko Fiore

Věznice pro mladistvé. Daphne, zadržená za loupežné přepadení, se zamiluje do Joshe, který si tu odpykává trest za stejný zločin. Chlapci a dívky se ve věznici nesmějí stýkat a láska je tu zakázaná. Vztah Daphne a Joshe je živen pouze pohledy z cely do cely, krátkými rozhovory skrz mříže a tajnými dopisy. Vězení už neznamená jenom ztrátu svobody, ale také absenci lásky. Kvítek vypráví o dospívající dívce a její touze po lásce a také o síle citu, který může překročit jakýkoli zákon. (Středoevropský festival italského filmu)

hygienik

Prekvapivo dobrá talianska dráma so štipkou romantiky z prostredia mladistvých delikventov. Sympatické postavy, trošku viac dialógov by to chcelo. ()

Tawni

Originální film z vězeňského prostředí. Postavy sympatické a uvěřitelné. Hlavní postavy se jmenují stejně jako jejich herci a Josciua Algeri si prožil podobný životní příběh jako jeho postava, což filmu dodává ještě větší šmrnc. Bohužel mladý a nadějný herec rok po natočení snímku zemřel. Skoro bych dala i pět hvězdiček, ale Daphne se občas chovala dost nepochopitelně, což mi lezlo na nervy. ()

MittelCinemaFest 2016

MittelCinemaFest 2016

01.12.2016

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XIV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2016 (1. - 5. 12. Praha, 12. - 13. 12. Brno… (viac)