Grand Tour

(relácia)
  • Veľká Británia The Grand Tour

Nová automobilová šou je neoficiálnym pokračovaním série Top Gear s jej bývalým tímom v zložení Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Známa trojica cestuje po celom svete, testuje a recenzuje extrémne športové automobily, absolvuje rôzne motoristické výzvy, súťaže a preteky, prekvapí celebritnými hosťami a talkšou v putovnom štúdiu, pričom každú epizódu nakrúti na inom mieste a v inej krajine – v obrovskom putovnom stane. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Metuje k tomuto seriálu (5)

Grand Tour (2016)

Pokračování Top Gearu, v některých ohledech horší, v některých zase lepší. Produkčně určitě lépe zvládnuté, škoda jen toho rozhodnutí po 3. sérii snažit se zachovat pořad za každou cenu ve formě speciálů, které vycházely co půl roku. ()

Skandi-film (2022) (S05E01)

Pořád to samý dokola, ale skvělý. :) ()

Eurocrash (2023) (S05E02)

Pro našince je tento díl samozřejmě zajímavější, než ostatní, je tu poměrně dost patrná československá stopa. Nicméně dramaturgie pořadu je již citelně unavená a některé momenty působí vyloženě na sílu. Například proč dali chudákovi Jamesovi tu příšernou kraksnu, jen aby ho celý díl zobrazovali jako bídáka, který z výletu nic neměl. Škoda, že jsou chlapci zřejmě nuceni se podvolovat striktnímu scénáři a průběh tak nepůsobí příliš přirozeně. Nicméně se na to stále dobře kouká, téměř dvouhodinová stopáž uteče jako voda a naštěstí jsme se po "terrible bombshell" dočkali "see you next time", což už vzhledem k narůstajícímu věku chlapců není takovou samozřejmostí. ()

Dovádění v písku (2024) (S05E03)

Nechápu překvapení některých komentujících, že jsou díly naskriptované a mají předem jasný řád. Vždyť si z toho několikrát dělali i legraci, jeden díl byl dokonce “un-scripted” a měl sloužit jako demonstrace, že se to bez toho dělat nedá. Za mě nejlepší díl “páté série” a naprosto neobjektivně a zaujatě musím dát plný počet. Při posledních scénách z pláže jsem byl hodně dojatej, terrible disappointment přijde naštěstí až v příštím, posledním díle. Je ale pravda, že další prodlužování by bylo jen na úkor kvality pořadu i zdraví protagonistů. Každé dětství jednou končí, tak buďme rádi, že se dočkáme ještě jedné epizodky :) ()

Jedna na cestu (2024) (S06E01)

Za mě poměrně zklamání, dlouholetý projekt tří fanoušků do automobilů byl ukončen nijak nevynikajícím dílem, který nemá ani nikterak zajímavou či originální náplň a navíc neobsahuje ani žádnou rozlučkovou montáž nebo oficiální rozloučení. A ne, to, že se na konci tři auta rozjedou každé jiným směrem opravdu nepovažuji za ofiko rozloučení. Podle mě měl tenhle projekt skončit s třetí sérií, která znamenala konec typické dramaturgie TG/GT se stanem, hosty, diváky, časovkami celebrit na okruhu a občasnými výlety. Ve zbylých epizodách/speciálech, které přicházely poté zhruba po půl roce bylo čím dál tím víc znát stáří protagonistů a stereotyp, kterým byly díly zpracovávány. Jako fanouškovi Clarksonovy farmy mi bylo jasné, že Jeremy se chce více věnovat právě životě na farmě a věřím, že i pro Jamese a Richarda už představovalo natáčení Grand Tour spíš závazek/povinnost než zábavu. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse