Somnus

Měla to být rutinní mise na staré nákladní lodi. Měla to být dokonce jejich poslední mise, protože kapitán, který má své vlastní problémy z minulosti, chce skončit. Jenže všechno se změnilo, když palubní počítač zaznamenal chybu na lodi a ta vychýlená z kurzu musela přistát na dávno zapomenuté měsíční kolonii Somnus. Po přistání posádka zjistí, že tady něco nehraje a že obyvatelé kolonie mají hrůzné tajemství a vlastní plány... (topr harley)

honajz2

Čím blíže konci, tím blbější to bylo. Prvních 20 minut celkem ušlo a docela mě to i bavilo, i když herci za moc nestáli, především hlavní hrdina celou dobu hrál jako robot, a to i při emotivnějších scénách. Jediný, kdo tu hrál dobře, byl ten představitel Rogera, bohužel SPOILER v půlce filmu umře KONEC SPOILERU. Pak se loď začala ovládat sama od sebe, vychýlila se z kurzu a kdo se ji pokusil zastavit, toho zabila (takže to teoreticky je jak z 2001, akorát HAL změnil pohlaví a jmenuje se Maryl...). Tady už to začalo být trošku blbý, ale pořád to ještě šlo. No, a pak nám posádka nedobrovolně přistála na nějaké měsíční kolonii a tady to šlo s každou minutou víc do kytek... SPOILERY Idiotské zvraty, lidožravé potvory, které vzhledem připomínají jakéhosi křížence Crittera a té živé hromádky zeleného hnusu z Atomového gymnázia 2 (ale tam si z toho aspoň dělali prdel...), taky tu byla zmínka o apokalypse, která nakonec nejspíš byla, Maryl nám dokonce filozofovala a dost to zabilo to, že tvůrci prostě chtěli happy end, tak ho sem násilím, úplně nelogicky dali, aby to nekončilo tak strašně smutně KONEC SPOILERŮ. Takže z toho nakonec bohužel vypadla nějaká blbost, i když to ze začátku nevypadalo. Kdyby to celé zůstalo na té lodi a bylo to jenom o tom, že se vzbouřil lodní systém, asi bych byl radši. Jo, a koho nalákal plakát, který vypadá jak z Interstellaru, tak vás musím zklamat, není mu ani trochu podobný a dokonce ani na žádné planetě se tady nepřistane. Co se ale Somnusu týče, snaha byla, chvílemi to šlo, ale ve finále z toho byl blábol. Lepší 1* ()

kaylin

Proti nezávislým filmům vlastně nic nemám, ale točit jako nezávislé filmy s malým rozpočtem filmy žánrové, jako třeba sci-fi, je přece jen docela odvaha a chce to mít hodně dobrý nápad na to, aby to s malým rozpočtem fungovalo. To snímek "Somnus" neměl. Ale potěšily některé zvuky použité ze hry "Starcraft". ()

honajz odpad!

Ach jo, tihleti mudrcové z kaváren, kteří v životě nepoznali nic jiného než své sociální bubliny, v nichž se cítí důležitě a spřádají filozofické otázky týkající se lidstva, aniž by zvedli pr.del a šli se osobně podívat, jaká ta realita skutečně je. Vážně si myslíte, vy debílci, že kdyby vám někdo řekl, lidstvo skončilo, ty a pár kolonistů tady na té trestanecké planetě jste jediní, kdo může znovu lidstvo oživit, že nezafunguje pud sebezáchovy? Že s velkými myšlenkami statečný pilot přistoupí na to, že lidstvo byl omyl ohrožující ne planetu, ale celý vesmír (!) díky svým zbraním, a sám odmítne podvést osud a celé lidstvo jedním vrzem zcela eliminuje? Ani to neoznačuju jako spoiler, protože ten film je tak blbý, že asi málokdo dojde až ke zmatenému konci. Tady prostě nefunguje nic a navíc to nedává logiku. Na začátku se dozvíme, že mladý pilot chce na průzkumné stanice dál ve vesmíru, pak se dozvíme, že lidstvo na Zemi bylo vyhlazeno, a poté, že jedinými lidmi je kapitán v lodi a lidi na trestaneckém asteroidu - fajn, a ty průzkumné stanice dál ve vesmíru? Nebo snad na Marsu žádné základny nejsou? Nebo - spustí se alarm, kapitán běží kolegovi na pomoc, přijde pozdě, a když se vrátí, začne vyčítat mladému pilotovi, že to zavinil. Přitom do spuštění alarmu byli spolu, musel vidět, že to zavinit nemohl. Taky mě rozsekalo, že na asteroidu bez atmosféry (soudě podle místa přistání), je najednou les (!) jako na Zemi. Jen tam běhají critters. Vůbec jsem nepochopil celý ten úvod s vlakem v roce 1950 - proč ten polda po vyslechnutí telefonátu běžel za vlakem a volal, že doktor se musí vrátit? A čí deník to vlastně byl a čí dcera, když si deník odváží doktor? Taky mě pobavilo, když jde kapitán na konci do jádra, aby odtud vyndal "jádro" počítače ovládajícího loď - starou, rozteklou mrtvolu té ženské (ha ha, fakt!), tak nejdřív má mrtvola technika na podlaze otevřené oči, a při druhém záběru zavřené, a navíc mrkne. Jo, a ten trhaný pohyb lodi vesmírem hned ve druhé scéně z vesmíru, taky legrace. Nebo se tu z ničeho nic objeví tříminutové záběry medúz. Na co se tady podíváte, tam je chyba a kravina. ()