Stíny smrti

• Francúzsko Meurtres à...
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Francúzsko, (2013–2022)

Réžia:

Eric Duret, Lionel Bailliu, Christian Bonnet, Julien Despaux (viac)

Scenár:

Lionel Pasquier, Clément Theobald, Jean Chavot, Eric Rognard (viac)

Hudba:

Alexandre Jaffray, Nicolas Jorelle, Renaud Garcia-Fons (viac)

Elodie Varlet, Olivier Pagès, Julie Boulanger, Philippe Bas, Pierre Renverseau, Jean-Pierre Moulin, Cédric Lemaire, Marie Berto, Philippe Duquesne (viac)

Dvojice vyšetřovatelů pátrá po pachateli tajuplné vraždy, ke které došlo pokaždé v jiném malebném koutě okouzlující Francie: uprostřed hustého lesa, na prosluněném ostrově, skalnatém rozeklaném pobřeží nebo i na pláži s průzračně modrou vodou. Nechte se okouzlit jedinečným šarmem země galského kohouta, místním kulinářským uměním, jedinečnými sympatickými hrdiny a staletou historií i tajuplnými legendami. Stíny smrti jsou napínavý krimiseriál. Každá epizoda se sice odehrává v jiném půvabném koutě země a vždy má jinou dvojici hlavních hrdinů, ale když zločin udeří, počínají si všichni podobně: zakotví v příjemné kavárně v centru několik set let starého historického městečka a proberou důkazy nad sklenkou dobrého vína nebo šálkem voňavé kávy. Nenechte si ujít návštěvu nejkrásnějších, ale také nejtajuplnějších a nejnebezpečnějších míst v Evropě. (TV Prima)

Recenzie používateľa kolemjdouc k tomuto seriálu (41)

Vraždy v Colmare (2019) (S07E01)

Scénář,režie,kamera,exteriéry,výkony herců - vše za jedna.Velké plus dabingu! ()

Vraždy na Tahiti (2019) (S07E04) odpad!

tentokrát obrovské zklamání.Zkrátka mi tam na tom nesedlo vůbec nic.Ani herecké obsazení ,výkony herců,scénář a režie.O kameře radši ani nic... ()

Vraždy na polostrove Cotentin (2019) (S07E05)

vraždy v...tentokrát slabší scénář,výkon Lambert taky za moc nestál.přišlo mi ,že v celém příběhu byla nejslabší článek.vynikající"čistá"kamera což znamená že se obešli bez filtrů a že se s ní kameraman nepotácel po place jak obilí ve větru.To mě můžou vždy čerti vzít.Klasicky vynikající slovenský dabing.Čítankový.Dabérce Lambert asi dalo dosti fušku synchronizovat se s jejími špulícími se rtíky.... ()

Vraždy v pohorí Jura (2019) (S07E06)

Vraždy v .....tentokrát spokojenost .jednoduchá zápletka nemusela jsem moc přemýšlet a ani jsem na to neměla náladu.Nic překombinovaného,podbízivého.Obyčejní vyšetřovatelé ,bz afektovaného nalíčení.Zkrátka vstanu a jdu.Nesnáším filmy s duchařením a i když se tady bez nich scénář neobešel tak ho naservíroval tak akorát.Za mě dobrý. ()

Vraždy v Corrèze (2019) (S07E07)

Další Vraždy v...Opět jsem na výsost spokojená.Výběr herců,scénář atd,atd jen bych se zase opakovala...zde navíc jsou nádherné pohledy zhora na místa, kde se příběh odehrával.Krása. ()

Vraždy v kraji katarov (2020) (S08E01) odpad!

ač zavilý fanoušek seriálu Vraždy v ....tohle jsem fakt nestrávila od okamžiku kdy se objevila herečka která kráčela k hradu a potom šel záběr na její tvář....věděla jsem že začátek už je konečná.Tady se pokazilo vše .Výběr herců,scénář,kamera kde mi to opět přišlo jako točené na mobil.A slovenský dabing to dorazil .Což mě velmi zklamalo.Copak nikdo neumí v těch digitálech a HD a já nevím v čem ještě ,dostat hudbu a ruchy hodně do pozadí (nemyslím do zadku) a odnaučit herce šeptat??? Nenechám se odradit a budu doufát že příští Vraždy v...budou lepší.Mám ráda francouzské krimi ale klasické,po francouzsku ()

Vraždy v Cayenne (2020) (S08E02)

tentokrát mě Vraždy v...vůbec nezaujaly.Ale vůbec v ničem.Nevím proč ten zločin s podříznutým krkem zasadili do exotického prostředí.Protože patří Francii??Celkový dojem byl jak ze slabé,vyčpělé kolínské ()

Vraždy v Cognacu (2020) (S08E03)

Dávám teda pět .Tentokrát se tvůrci aspoň trochu víc snažili.Dobrá zápletka.A člověk by i dostal chuť na panáčka něčeho takovýho co tam bylo neustále na policích a sudech.Ta medová barva ...jen dabing zase pokulhával.Dabérce ,která dabovala roli kapitánky ,nebylo většinou moc rozumět. ()

Vraždy v Albi (2020) (S08E05)

tentokrát spokojenost absolutně se vším.A opět úchvatné záběry n a exteriéry zhora.Absolutně profesionální dabing!To vše znásobené rolí Debranta který si mě získal v seriálu Cain.Byla jsem nadšená že jsem ho opět potkala  v této epizodě.No fakt jsem předla jako kočka. ()

Vraždy v Pont-L'Évêque (2020) (S08E06)

tentokrát  slušný scénář srazil výběr a práce herců.Pro mě dosti zklamání protože jsem skalní fanda Vražd v.... a je to snad jediný pořad na který se každou středu těším ()

Vraždy v Bretónsku (2020) (S08E07)

děj už je nalinkovaný a podle toho jede scénář.Klasika Vražd v...Nepřekvapí a ani nijak zvlášť nenadchne.Ale na druhou stranu sehnat do takového množství filmů neustále jiné herce je unikum.To  nejsou klasické seriály.Ve kterých stejní vyšetřovatelé pracují s novými případy.Tady se mnohdy asi režiséři dost nadřou. ()

Vraždy v Toulouse (2020) (S08E08)

Klasické Vraždy v....Tentokrát se tvůrci víc věnovali příběhu než reklamě na turismus...dlouhé záběry na okolí, kde se točilo.Není to na škodu, jen tady to bylo jinak.Aquilar je příjemná herečka a skvěle sekundovala tomu starému ,nerudnému kocourovi veliteli.Obsazení kvalitní a ani nescházelo genderově ,nebo jak,vyvážené doplnění herců.Prostě Francie jak má být. ()

Vraždy v Berry (2021) (S09E01)

Vraždy v.... klasika.Žijí si svůj vlastní život.Na nic si nehrají.jednoduchý scénář.V tomto díle trochu duchaření,trochu lásky,žárlivosti,trochu napětí.Žádná divočina.Opět mi to sedlo.Paráda. ()

Vraždy v Les Trois Vallées (2021) (S09E03)

těšila jsem se na příběh zasazený do hor ,ale tentokrát zklamání.Někdy mi záběry přišly jakoby zhotovené digitálem.Hlavně vodopád.A scénář byl jakoby spíchnutý horkou jehlou..Mrzí mě to ,ale víc jak tři dát nemůžu i kvůli  práci herců, kdy mladí přehrávali emoce. ()

Vraždy v Blois (2021) (S09E05)

ve srovnání s jnými epizodami docela slabota ,ale děj měl spád a scénář si s divákem pohrál.Docela originální prostředí kde se příběh odehrál.A tradičně osobní vztahy mezi vyšetřovateli.Opět kvalitní slovenský dabing ()

Vraždy v Marie-Galante (2021) (S09E06)

příběh se odehává  na tropickém ostrově.Co mě uchvátilo víc než děj byl záběr jakéhosi obrovského kráteru na jehož dnu se převalovala masa mořské vody.To fakt byla nádhera.Příběh s migrantskou tématikou a tajemstvím kapitánky už byl poměrně slabší.Metvola se jmenovala Roméo a kapitánka Ofélia...to jako fakt vymysleli!Čítankový slovenský dabing. ()

Vraždy na Mont-Saint-Michel (2022) (S09E07)

opět velká spokojenost.Příběh spíš jakoby pro ženy.Nahrál tomu i výběr herců tentokrát stopro francouzský.Paralelně jdoucí příběh z minulosti kapitánky a její matky.Jiskření mezi ní a poručíkem a ty vraždy jsou tam jaksi bokem :-).Ale jsem vděčná za ty dvě hodiny relaxu.Samo že opět kvalitní slovenský dabing.Příjemné hlasy.A to prostředí kde natáčeli!No já jsem předla jako kočka  a bylo mi líto ,když šly závěrečné titulky.Pokud si chcete odpočinout a vypnout, doporučuji. ()

Vraždy na ostrove Porquerolles (2022) (S09E09)

druhá epizoda v nové řadě Vraždy v...ale stejně slabá jako ta předešlá.Samozřejmě krásné záběry na exteriéry kde se příběh odehrával ,dobře vymyšlené záběry kdy se prolínaly malované kresby s reálnými záběry.To se fakt povedlo.Ale scénář a herci to byl nejslabší článek.Bez jiskry. ()

Vraždy v Amboise (2022) (S09E10)

opět obrovská spokojenost.Sice to už vypadá jakoby tvůrci Vražd v...byli napojeni na cestovní kanceláře :-)) ale výběr exteriérů fakt sedne do celkového výsledku natáčení.Sice matka na vozíčku přehrávala ale naštěstí neměla moc scén.Ten konec byl jak z pilcherovek ale jinak výběr herců ,kamery a i scénář za mě byly bez chyby.A klasiky slovenský příjemný dabing.Snad to vždy uhlídají a nenechají  sklouznout  do neprofesionálního šepotavého huhňání.A jsem si jistá, že většinou Vraždy v.... hodnotím jen já ,že je sledují tisíce diváků!Tečka. ()

Vraždy v Béarn (2022) (S10E02)

nenáročná krimi.Dobrá zápletka ,něco málo akce.Spíš to bylo o vzájemném vztahu vyšetřovatelek,kdy už z nich byli chvílemi na hlavu i jejich spolupracovníci. Z roku 2022 jsem asi nic natočeného neviděla.Ale přestali obsazovat role herci (ale tady ten černoch byl fakt sexy), kteří mi do Francie moc nezapadají.Já jsem byla fakt spokojená.Až teda na ten přepálený happy konec.Ale zase exteriéry města a hor byly famózní.Po takovém nenáročném dílku se fakt dobře usíná. ()