V roku 2007, po strastiplnej 15-mesačnej vojnovej misii v Iraku, sa vyznamenaný seržant Adam Schumann vracia domov do Kansasu k milujúcej manželke Saskii a svojím dvom deťom - dcére a malému synovi, ktorý sa narodil počas jeho neprítomnosti. Adam trpí posttraumatickou stresovou poruchou, ktorá sa prejavuje nočnými morami a častými záchvatmi, a manželka ho presviedča, aby vyhľadal pomoc na ministerstve pre záležitosti veteránov. Útechu mu poskytujú dcaja kamaráti z Iraku, vojak Solo Aieti, samojský prisťahovalec, ktorý je armáde vďačný za to, že mu dala prácu, a vojak Billy Waller, ktorý sa sám nesklr ocitne v hlbojek kríze. Keď po návrate zistí, že ho snúbenica opustila aj s dcérkou a okradla, spácha pred jej očami samovraždu. Adamove psychické problémy súvisia s jeho zlyhaním v Iraku pri záchrane spolubojovníka Michaela Emoryho, ktorý ochrnul na polovici tela. Druhým problémom je pocit viny, že prežil, keď požiadal seržanta Jamesa Dostera, aby ho zastúpil na hliadke, kde však Doster zahynul v plameňoch po explózii. Dosterova vdova obviňuje Adama a Sola, že sú za jeho smrť zodpovední. Psychická porucha a výpadky pamäti doženú Sola do područia drogových dílerov, a jediný, kto ho ešte môže zachrániť, je Adam. (TV JOJ)

jjjerry

Bohužel, trailer byl lepší a dojemnější, než celý film. Miles Teller hraje suprově, je to realistické. Přesto to nemělo větší hloubku a důvod proč se na film podívat někdy znovu. ()

Kecman

Dle mého názoru velmi dobře udělaný film.Udrží diváka i když téma bylo již nečetněkrát zpracováno.Amíci si prostě libují v rozborech svých vlastních postraumatických sraček. Bohužel jsem tomu ani trochu nevěřil!!! ()

CheMosquito

Táhnout svého skoro mrtvého kamaráda na zádech , dusit se jeho krví a ve snaze mu pomoc ho upustit , čím zaviní že mu na půl ochrne tělo, člověka psychicky poznamená aniž by byl voják .Na tohle nikoho žádný výcvik nepřipraví , kdyby byl civil tak by o něj možná bylo postaráno hned a líp . Film je natočen o tom jak těžko váleční veteráni snáší příchod domů , jak jsou zranitelní v civilním životě, ale sledovat to jde i obráceně. Ty co trpí posttraumatickou stresovou poruchou a neprostřelí si hlavu , se ze všech sil snaží znovu zapadnout do běžného života , tím se svým způsobem stanou silnějšími než kdy předtím . ()

tomikulas1

Musím říct, že u mě to překonalo film Man Down o 120%. Tento film jsem si užil od začátku až do konce. Slzy kapaly. Téma PTSD není vůbec jednoduché a tento film to ukázal. S jakým problémem si každý veterán z jakékoliv země prochází. Na těch lidech to nepoznáme, ale prožívají tu největší bolest a tento film to krásně dokazuje. Více takových filmů. Pozn. V USA každý veterán mohl na promítání filmu zadarmo :-) Krasné gesto. ()

FildasCZ

Je těžké tohle hodnotit, ale mohu to hodnotit, jako film, a nebo, jako to, že Amíci jsou kedlubny ? A nebo můžu obojí. Jdou vykořistovat jinou zemi vrátí se, jako trosky a k tomu ta nádherný a slavná USA se k nim otočí zády. Manželky se prokážou, jako partnerky na hov** a kluci s bambitkami místo, aby něco dělali, tak akorat vysávají kasičku USA a ohrožují svě děti. Jako film je zajímavé, že ta prohnilá USA tak nějak funguje. Nevím zda 2-3 hvězdy.  Jak pak mají fungovat vztahy, že... kazdopadne je zajímavé kam sakra zmizely prachy z armady finanční gramotnost v háji. Strasne mě ti dva irtuji a ten cernoch  asi nejvíce..Rekl bych, že ta nezodpovednost je silená. ()