Eugene má mimořádný talent pro hru na klasickou kytaru. Jeho snem je ale být slavným bluesovým kytaristou. Snaží se najít legendární, ztracené písně. O pomoc požádá slavného bluesového hudebníka Willieho Browna, ovšem ten si klade podmínky. Nejprve ho musí dostat z vězení pro staré lidi a pak se musí naučit opravdické původní blues, které se zrodilo v Deltě Mississippi. To však nebohý Eugene ještě neví, že Willie uzavřel kdysi smlouvu s ďáblem… (oficiálny text distribútora)

JeffScylla

No nevím nevím... Ty 3* jsou samo za muziku ale nějak mi zpočátku připadlo že má scénář našlápnuto i na nějakou myšlenku na nějaký sdělení, jako třeba že blues a dobrá hudba vůbec ( t.j. vlastně všechno co postupem z blues vzniklo :) ) nejsou JEN noty nebo JEN technika. Tohle všechno tam samozřejmě také patří ale především u blues jde o pocity o vyjádření toho co člověk zrovna prožívá. Ono to tam trochu je ale... nevím. Nějak mi připadne že jsou tam nějaké náběhy na něco co se pak nekoná. :) Velká škoda. ()

knoxville

Super film. Na svoje si pridu hlavne fanusikovia blues ale aj ti co skratka maju radi zvuk gitary. Ako napriklad ja. Fakt odporucam pozret – zaverecny "Cutting heads" gitarovy duel so Steve Vaiom je naozaj nezabudnutelny. ()

kojot.name

Skvělé! Fakt mě to dostalo. A záverečný souboj nemá chybu ;-) Myslím, že to ocení především divák, co už dostal od života párkrát pořádně přes držku a ví, co je melancholie... kdo ví, jak bych ten film hodnotil třeba ve dvaceti... ()