Divokej Bill: Koncert doma

(koncert)
  • Česko Divokej Bill: Úvaly
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2015, 52 min

Jedna z nejpopulárnějších českých kapel současnosti před několikatisícovým publikem v domácích Úvalech. Stalo se dobrou tradicí, že skupina Divokej Bill jednou za rok potěší své fanoušky velkým open air koncertem na domácí půdě – v Úvalech u Prahy. Patnáctého srpna 2015 se opět sešlo několikatisícové publikum, aby si v jedinečné atmosféře koncertu pod širým nebem poslechlo dlouhou řadu hitů, které skupina vyprodukovala za patnáct let své dosavadní existence, ale i nové skladby, které se objeví na její nejnovější desce. (Česká televize)

Pítrs85

Ne tak dobré jako vidět Billy naživo-naživo (což je jasné), ani ne tak dobré jako legendární Lucerna, ale i tak je tenhle záznam koncertu z domovských Ouval jedna velká rocková pohodička, jde vidět, že domácí svoje Billy milujou a od první písničky dokáží vytvořit pecka atmosféru. O kterou se však stejnou měrou postarala i kapela samotná. Pro mě spokojenost i díky tomu, že se na záznam dostaly songy z mých nejoblíbenějších, včetně tenkrát ještě horké novinky, pésničky Tsunami. Tak snad bude i nějakej ofiko záznam z Tour letošní. ()

HArna odpad!

Tak Divokej Bill vydává tuším už čtvrtý koncertní záznam. Jejich asi nejlepší DVD bylo v Lucerně, ale určitě to nebyl koncert roku. To ani náhodou, Bill má jednoduchý texty, nic moc hudbu a proto mě první desky docela bavily. Bohužel asi s třetí deskou to všechno skončilo. Na tomto DVD je 21 písní. Jsou tam starý fláky jako Šibenice, Bill, ale taky ultra sračky typu Pecka, Dolsin nebo Všema deseti a uplná magořina Tsunami. Stage nic moc, ale to nejhorší - já se u DVD nudil. A to se mi nestalo u koncertu dlouho. Je to pomalý, bez energie, bez zápalu. ()