The Weight of Chains 2

všetky plagáty

Boris Malagurski v druhej časti dokumentárnej série rozoberá ekonomický úpadok v krajinách bývalej Juhoslávie v poslednom desaťročí, predovšetkým v Srbsku. Venuje sa úlohe farebnej revolúcie, vplyvu mimovládnych organizácií financovaných zo zahraničia, či nového ekonomického modelu, ktorý implementovali noví politici a ekonómovia. Vo flashbackoch sa vracia do obdobia bývalej Juhoslávie, s ktorou porovnáva nový model a samozrejme dáva priestor na vyjadrenie množstvu osobností a odborníkov, zainteresovaných v udalostiach, ale i bežným ľuďom. Malagurského komentár je často doplnený o televízne zábery z udalostí. Snaží sa zároveň ponúknuť základné východiská ako z daného stavu opäť prejsť na globálne progresívnu cestu, výhodnú nielen pre vybrané skupiny ľudí. (Marek1991)

Marek1991

Pokračovanie opäť vo veľkom štýle. Popis problému skvelý, no návrh riešení tu má len veľmi malý priestor a aj to len také, ktoré by som nazval základné, no o nich ani dokument podľa mňa nemal byť. Väčšina sa chce dozvedieť určitú chronológiu udalostí, ktoré viedli k dnešnému stavu a na to druhý diel skvelo nadviazal. Malagurski je neobyčajný človek, ktorý v posledných rokoch získal veľký rešpekt vo svojej domovine, ale aj v zahraničí. Na tento dokument, kým ho sprístupní verejnosti som čakal dlho a dočkal som sa včera. ()