Čuma v aule Karatas

• Kazachstan Чума в ауле Каратас (viac)

boogieman

Divoký film, z ktorého mám rozpačité pocity. Máme tu silnú vizuálnu stránku, skvelú prácu s mizanscénou, vynikajúcu atmosféru podporenú decentnou zvukovou zložkou.To všetko je prepletené amatérizmom, ktorý však pôsobí úmyselne začlenený do filmu. Herci nie sú príliš dobrý, a film občas zbúra stenu smerom k divákovi obzvlášť bizarným spôsobom. Do toho tu máme nedopečený scenár a celkovú poddimenzovanosť postáv, i dialógov. Miestami som mal dojem že sa pozerám na niečo čo by s lepším rozpočtom a organizáciou mohlo byť absolútne fantastické, inokedy som si vravel, že celá tá amatérskosť filmu je vlastne skôr zaujímavá ako na škodu. Celkový dojem ostal tak niekde na pol cesty. Bizarnosti však rád docením, a film vo mne rozhodne vzbudil zvedavosť voči režisérovej ďalšej tvorbe, rovnako ako k tvorbe skupiny Partizan.3.5*. Po dopísaní komentáru som našiel toto - A guerrilla filmmaking movement called Partisan Cinema (Partizanskoe kino) was initiated in the 2010s. Participating directors aim to work without any interference from the Kazakh government. The movement's manifesto has three pillars: no budget, social realism and finding new ways. - zrazu celý film dáva trochu väčší význam. Ok, prečo nie. ()