Stanley Yelnats (LaBeouf), kterého pronásleduje smůla způsobená starou rodinnou kletbou, je poslán do tábora Zelené jezero, kde se jeho život ocitne v nebezpečí. V táboře je ale uvězněn a se svými spoluvězni - Squid, Armpit, ZigZag, Magnet, X-Ray a Zero - jsou přinuceni strážkyní tábora (Weaver) a jejími dvěma kumpány k tomu, aby zdánlivě bezdůvodně kopali jednu jámu za druhou. Ve skutečnosti však k tomu důvod existuje a Stanley musí spolu se svými spoluvězni držet pohromadě, pokusit se odhalit skryté tajemství a jednou provždy zlomit kletbu rodiny Yelnatsů. (oficiálny text distribútora)

liberita

Fajn oddychová rodinná komédia, ktorá určite pobaví je tiež veľmi dobrou adaptáciou románu Louisa Sachara Diery. Sigourney Weaver je skvelá a ani Shia LaBeouf v jednej zo svojich prvých väčších rolí nikoho neurazí. Príbeh pôsobí miestami síce trochu umelo a nereálne, ale aj tak sa naň dobre pozerá. Okrem toho, ten, kto ho nevidel, by neveril, akú podstatnú rolu môže zohrať obyčajné prasa v histórii niekoľkých generácií dvoch rodín ani to, akou výbornou zbraňou môže byť pri styku s nepriateľom cibuľa. ()

Ilicka

Hezké, milé, příjemné a téměř doslovné převyprávění knihy Louise Sachara (která mi vždy připadala jako ideální scénář). Zajímavě provedené prolínání minulosti a přítomnosti, lehce mystická atmosféra a hlavně kvalitní hudba. Shia LaBeouf byl sympaťák už jako mladý klučina a Zero Khlea Thomase si mě získal už v prvních minutách filmu. Starší herci formátu Sigourney Weaver a Johna Voighta přihrávají mladším kolegům, kluci z kempu jsou sympaťáci (obzvláště Škubal)... ()

terunka003

Vtipné, napínavé, dobrodružné, morální, rodinné. To bylo povedené. Příběh opředený minulostí a pověrami, záhadný a dobrodružná. Bylo to hezká, rodinná podívaná. Nevzala, nedala, ale pobavila. Vyvrcholení a rozuzlení děje bylo jasné už v půlce, ale i tak se člověk bavil. Film pro každé klidné rodinné "dopoledne". ..je škoda, že takové snímky nedávají i večer, místo nějakých trapných galavečerů.. ()

WeeLass

Rozhodně jeden z těch zvláštních filmů, kdy si většinu času říkáte what the fuck is happening, nebo máte pocit že jste přehlédli nějakou zásadní informaci, ale to filmu neubírá na kvalitě. Naopak mě ta vágnost přiměla sledovat každý detail a když do sebe všechny díly té skládačky zapadly, byl jsem možná trochu skleslý, že se za tím neskrývalo nic mimo běžné lidské chápání, ale obsazení bylo tak dokonalé a celkově to byla hrozně příjemná a neojedinělá komická podívaná, že nemůžu jinak než plný počet. ()

Streeper

Hodně povedený rodinný film, který i přes svou delší stopáž nenudí. Na začátku to vypadá na fajn komedii, pak se to ale překlene to lehkého tajemna. Napomáhají tomu i flashbacky, které hodně vysvětlí a díky kterým je to zajímavější a pak už prostě čekáte, co se z toho nakonec vyklube. Film, který si užijí, jak mladší, tak dospělí diváci a navíc i skvělé herecké obsazení. Sigourney Weaver překvapila, nečekala bych jí v něčem takovém, stejně jako Jona Voighta. ()

• Básnička, kterou čte slečna Katherine dětem a Sam ji dokončí, je "Annabel Lee" od Edgara Allana Poea. (Morien)
  • Sigourney Weaver chtěla roli v tomto filmu, protože knižní předloha (román "Holes" od Louise Sachara) je oblíbenou knihou její dcery. (Morien)
  • Patricia Arquette se pro roli "Kissing Kate Barlow" musela naučit jezdit na koni. (Morien)