V jakém vesmíru žijeme?

(TV film)
  • Veľká Británia Horizon: Which Universe Are We In?
Veľká Británia, 2015, 49 min

Někteří vědci jsou díky svým výpočtům přesvědčeni, že náš vesmír není jediný, ale že existují mnohé další. Některé jsou stejné jako ten náš, v některých platí rozdílné fyzikální zákony a v některých mohou stále žít dinosauři... Kosmologové si troufají přemýšlet o nemyslitelném. Vesmír, jaký známe, neexistuje. Místo toho jsme jenom extrémně malou částečkou v mnohem větším obrazci – multi vesmíru nekonečných rozměrů. Zatímco dříve byl považován za doménu extrémně výstředních vědců, nové důkazy naznačují, že multi vesmír by opravdu mohl být skutečný. Ve vizuálně ohromujícím dokumentárním filmu V jakém vesmíru žijeme? se vydáte na cestu čtyřmi různými verzemi vesmíru. Vlastní předpojaté představy o realitě nechte bokem a otevřete svou mysl celým vesmírům nových možností. (TV Prima)

subic

Dokument o tom, že vědci nejen uvažují, ale už i počítají teorii multiversa. Dokonce se snaží najít společné vztahy mezi teorií strun a kvantovou mechanikou. Informačně zajímavý, ale jinak celkem průměrný dokument z dílny velké a mocné BBC z roku 2014. ()