Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa EvilPhoEniX k tomuto seriálu (4)

Fauda (2015)

Za týden jsem dohnal tuhle chválenou Izraelskou akčně-špionážní sérii, která rozhodně stojí za to. Příběh se zaměřuje na vnitrostátní Izraelskou speciální jednotku Shin Bet, která se infiltruje a eliminuje teroristy z Palestiny. Speciální jednotka je velmi povedená a zaujme, že místo herců zde hrají opravdoví vojáci, kteří si prožili válku, takže profesionalita a autentičnost z toho stříká na všechny strany. Seriál má velmi dobré tempo, dokáže být velmi napínavý, osudový i emotivní, postavy jsou sympatické a čím více času jsem s nimi trávil o to víc bolelo když padla hlava. Každá série má jiného záporáka, což je fajn zpestření a ikdyž první 2 série nenabídly tolik akce, kolik bych si přál, tak 3. série to hravě vynahrazuje. Většinu času se odehrává v děsivém prostředí Gazy, kde proti jednotce čelí Palestinské speciální komando teroristů a tam jsem si mlaskal slastí. Koho baví kultura muslimů, teroristi a zdejší nepříjemné prostředí, tak seriál rozhodně dopuručuji, jelikož na podobné téma nic lepšího nevzniklo. Díky Illionoisce a Morholtovi za tip! Příběh*****, Akce****, Humor**, Násilí****, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. ()

Season 1 (2015) (S01)

Na plný počet to sice u mne není, ale i tak je Fauda solidním počinem o Izraelském Shin Bet bojující proti Palestině. Líbí se mi, že místo herců zde hrají bývalí vojáci, kteří jsou velmi věrohodní v akci i vyšetřování. Z jednotky nejvíce zaujme Doron a sexy Izraelka a baví mě i Wallid. Trošku mne mrzelo, že akce zde příliš není a Palestina není pro mne tak děsivá jako například Rakka z Chalifátu, z čehož jsem měl daleko větší nepříjemnější pocity a občas se ztrácím v tom, kdo je Palestinec a kdo Izraelec, ale to je spíš má neznalost dané situace než chyba seriálu. Po první sérii zatím slušných 7. ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhá série rozhodně lepší, ale plný počet si nechávám na 3. sérii od které očekávám nejvíc. Druhou sérii hodně táhne nahoru záporák, hutné emoce a pár nečekaných zvratů. Má to opět slušný tempo a celkově mě to dost baví, ikdyž akce je opět méně než bych chtěl a chybí mi tu vyloženě nějaká scéna, kterou bych mohl někomu ukázat, ale i přesto spokojenost. 8/10. ()

Season 3 (2019) (S03)

Tak 3. série je rozhodně nejlepší. Nejen, že přibyl rozpočet, ale i akce, která je velmi solidní. Prostředí Gazy je správně nepříemné a speciální komando Palestinů bylo skvělé zpestření. Na 4. sérii jsem rozhodně natěšený. 9/10. ()