Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (40)

Episode 6 (2018) (S02E06)

Vzhledem k tomu, že šestá epizoda dokončovala operaci, která začala v předchozím dílu, byl už její úvod pěkně akční. Ani další děj mě v žádném případě nezklamal, opakovaně musím vyzvednout kvalitní atmosféru a dobře zpracovaný scénář, neměl jsem důvod snižovat hodnocení. ()

Episode 7 (2018) (S02E07)

Druhá polovina série se mi zatím zdá být velmi silná, sedmou epizodu jsem opět ohodnotil pěti kousky, protože znovu přinesla pořádnou dávku akce i napětí a děj na mě po celou dobu výborně fungoval. Navíc mě velice zaujaly izraelské způsoby, kdyby mě teď někdo za bílého dne pod namířenou zbraní nacpal do auta, budu se těšit, protože budu vědět, že mě jen vezou na kafe. ()

Episode 8 (2018) (S02E08)

Tentokrát jsem jednu hvězdičku ubral, přestože jsem byl po všech stránkách vlastně spokojen. Vadily mi dvě záležitosti, které tvořily jeden celek. Dojemné loučení s Doronovým otcem před odjezdem k hranicím i následná idylka mezi Doronem a Šírin jasně ukazovala na to, že dojde k něčemu nemilému, a to mě trochu zklamalo. Moc to bilo do očí, ale jinak šlo o povedený díl. ()

Episode 9 (2018) (S02E09)

No vida, v deváté epizodě nedošlo k žádným idylickým situacím, a děj mě tak dokázal několikrát překvapit. Atmosféra byla pochmurně tísnivá, události, ke kterým v průběhu devátého dílu došlo, byly mírně řečeno neradostné, a o to víc mě výsledek snahy tvůrců bavil. ()

Episode 10 (2018) (S02E10)

Na můj vkus se tentokrát tvůrci až příliš věnovali zdeptanému Doronovi. Já tedy nemám nic proti depresi, když se to s ní umí, může postava prožívat úžasná duševní muka a herec má šanci ukázat, jaký v sobě skrývá skvělý talent, ale když se někdo jen zabalí do deky na gauči... ()

Episode 11 (2018) (S02E11)

Tak tohle byla kvalita. Tvůrci většiny akčních filmů a seriálů by měli jedenáctou epizodu povinně shlédnout, aby se naučili, jak dosáhnout fantastické atmosféry a jak správně pracovat s napětím. Akce byla podle mého názoru dokonalá, ve druhé půli jí už bylo pomálu, ale i bez ní byl děj skvěle propracovaný. Paráda. ()

Episode 12 (2018) (S02E12)

S hodnocením závěrečné epizody druhé série jsem trochu váhal. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, nakonec jsem udělil slabších pět kousků, protože jsem se celou dobu výborně bavil a příliš mi nesedělo jen úplné zakončení dílu. Po něčem takovém bych určitě čekal třetí řadu, ale vzhledem k tomu, že nebude, mohli tvůrci ještě nějakou tu omáčku přidat. 5*- ()

Season 3 (2019) (S03)

Nebudu předstírat, že jsem si nevšiml, jak se malé mušky z předchozích sérií změnily ve třetí řadě v pořádné masařky, několikrát mě zvláštní rozhodnutí tvůrců donutila nevěřícně kroutit hlavou, přesto jsem se je rozhodl ignorovat. I potřetí mě totiž osudy izraelského komanda velice bavily, takže doufám v další pokračování. Závěrem musím ještě poděkovat deLaFeremu, který mi před časem seriál doporučil, byla to trefa do černého (nevím, jestli se to takhle dneska ještě může psát, ale je mi to vlastně úplně jedno). ()

Episode 1 (2019) (S03E01)

Start do třetí série zvládli tvůrci seriálu s naprostým přehledem, protože hned v první epizodě předvedli všechno, co dělá Faudu Faudou- Doronovu práci v utajení, sledování teroristů a zásah proti nim, zajímavé výslechové metody a došlo i na akt terorismu. Za mě to byl výborný díl. ()

Episode 2 (2020) (S03E02)

Všechno to, co tvůrci v minulé epizodě načali, ve druhém dílu zdárně pokračovalo, takže jsem si opět přišel na své. Fakt mi přijde vtipné, jak se dokáží dva národy už po několik desetiletí neustále mydlit jen kvůli víře (když pominu to umělé naroubování Izraele mezi Araby- to byl geniální tah vítězných mocností), protože jinak mezi nimi zase takové rozdíly nejsou. To jsem si potvrdil i při sledování seriálu Our Boys. ()

Episode 3 (2020) (S03E03)

Znovu jsem musel při hodnocení použít všech pět hvězdiček, protože mi tvůrci i tentokrát připravili skvělou podívanou. Přestože značnou část epizody zabrala akce izraelského komanda, díl v žádném případě nestál jen na ní. Nabídl mi totiž dostatek materiálu k přemýšlení, a taky mi osvětlil, jakým způsobem se protivníci v této oblasti na sebe dívají. Krásně to shrnuly pouhé dvě věty rozhovoru mezi odstřelovačem a jeho velitelem. // "Zabil jsem člověka, Eli." "Nerad to říkám, ale zabil jsi spoustu lidí." // Abyste pochopili kontext, musíte se na třetí epizodu podívat. ()

Episode 4 (2020) (S03E04)

Tvůrci se, podobně jako zkušený surfař, dostali hned od první epizody na tu správnou vlnu, a zatím se na ní skvěle drží. No, ale dost o sportu, protože děj se opět skládal převážně z událostí nečestných a nesportovních (Mirka Dušína jsem nikdy nemusel, ale to mi nebrání, abych mu občas nezcizil nějaké to slovo. Jsem to ale plantážník!). ()

Episode 5 (2020) (S03E05)

V předchozím dílu se převážně plánovalo, v páté epizodě došlo i na praktické provedení a já jsem byl opět velmi spokojen. Tento seriál plný izraelsko- palestinského přátelství mě baví už od úvodní epizody první řady, a nevypadá to, že by se mělo něco v nejbližší době změnit. ()

Episode 6 (2020) (S03E06)

Šestá epizoda na mě nejvíc zapůsobila svou dokonale pochmurnou atmosférou. Před úvodními titulky by mělo být zařazeno varování, že tento díl není vhodný pro diváky, kteří trpí depresemi. Měl jsem pocit, že všechno neodvratně směřuje ke špatným koncům, a už se těším, jak mě zdeprimuje pokračování. ()

Episode 7 (2020) (S03E07)

Izraelští tvůrci si o mně asi zjistili několik drobností (víte jak, Mosad je Mosad), aby mi mohli tenhle seriál takzvaně ušít na míru. Sedmá epizoda přinesla opět vynikající atmosféru, přičemž výrazně stouplo napětí, a já jsem zase nedokázal odtrhnout zrak od obrazovky. ()

Episode 8 (2020) (S03E08)

V komentáři k předchozímu dílu jsem pochválil rostoucí napětí a osmá epizoda v tomto ohledu nikterak nezaostala, spíše naopak. Atmosféra nabyla hustoty kvalitního sulcu, zdejší napětí by mohli tvůrci leckterého thrilleru jen závidět, akce byla už tradičně výborná a děly se záležitosti podstatné. ()

Episode 9 (2020) (S03E09)

Ani devátou epizodou mě tvůrci nenudili; díl se dlouhou dobu tvářil jako akční pecka, aby se později tempo až nečekaně zvolnilo, aniž by to poznamenalo celkovou atmosféru nebo napětí. Nejdříve jsem chtěl lehce snížit výslednou známku za situaci kolem umírajícího spolubojovníka, pak mi ale došlo, že kvůli tomu nikdo nezastavil přestřelku, nepřišla americká vlna patosu a celé to vlastně dávalo smysl, takže jsem se nad svými myšlenkami zastyděl a napálil tam kompletní pětku. ()

Episode 10 (2020) (S03E10)

Všechno to, co jsem u jednotlivých dílů chválil (hutná atmosféra a propracované napětí) zůstalo i v desáté epizodě, pouze kvalitní akce zmizela a byla nahrazena dokonalou akční smrští. Velice jsem si tuhle podívanou užil a zklamalo mě jedině to, že nikdo nekřičel: "Fauda!". Uznávám, že pro to nebyl důvod, ale už jsem si na to v takto vypjatých epizodách zvykl:-) ()

Episode 11 (2020) (S03E11)

Jedenáctá epizoda mi (jako namlsanému divákovi) připravila určité zklamání. Všichni (téměř) se vrátili domů k hummusu, macesům, rozjímání a vzpomínkám na padlé kamarády, a tohle všechno jsem ochoten vstřebávat jen v omezené míře. Na finále se každopádně těším. ()

Episode 12 (2020) (S03E12)

Nebyla to taková akční pecka jako desátá epizoda, to jsem ale ani neočekával. Tvůrci se každopádně rozhodli proti jedenáctému dílu pro podstatně živější děj a udělali dobře. Kromě všech depresivních událostí připravili i vtipné okamžiky při začleňování nového odstřelovače do týmu, aby pak došlo na pěkně mrazivý závěr. Velmi slušné. ()