Fotbalista roku

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický / Športový
Česko, 2016, 75 min

Marek Eben moderuje přímý přenos slavnostního vyhlášení fotbalových cen za rok 2015 z Obecního domu v Praze. Hlavním hudebním hostem bude Magdalena Kožená. (Česká televize)

Olík

Na konec svým způsobem realtivně adekvátní záležitost....a nebo lépe řečeno, vzhledem k významu podobných anket posledních let, dostačující záležitost. Zajímavou změnou bylo vynechání třetiřadých "umělců" typu Olga Lounová a jejich nahrazení významnou operní pěvkyní Magdalenou Koženou a jejím (pro fotbalové prostředí netypickým) "jiným" druhem kumštu. Dále rozhodně palec nahoru za dekorování bělehradských hrdinů nebo spontánní konec děkovné řeči fotbalistky roku Kateřiny Svitkové. Pousmát jsme se mohli, když se na jednom pódiu sešli tři karikatury (jak právě nakreslené Štěpánem Marešem) a to Zeman (nemluvě o jeho "vtipném" dialogu), Pelta a asiat jehož totožnost si již nepamatuji, nebo při rozhovoru s "papírovým" Tomášem Rosickým, který se ani po dvaceti letech nenaučil mediálně komunikovat. Rozčílit nás mohli záběry na šedou eminenci tuzemské kopané Romana Berbra či jeho Dášu, která si to s drzostí jim vlastní zamířila rovnou na pódium. Pro mne však největším zklamáním byla sázka na jistotu v podobě moderátora Marka Ebena, který navzdory své pověsti již dlouhou dobou pouze šlape vodu, což nakonec potvrdil i při tomto slavnostním vyhlášení....jeho pokus hned v prvních minutách nám zabaleně naznačit, že čutálisti jsou hloupí a bohatí jenom potvrzuje moje slova o jeho chytání se stébla. Vzhledem k tomu, že se nacházíme na stránkách Česko-slovenské filmové databáze a ne na hospodské diskuzi pod článkem serveru sport.cz, se nebudu k vítězům jednotlivých anket vyjadřovat (i když nechápu jak se může fotbalistou roku stát člověk,který půlku inkriminovaného roku stráví na lavičce nebo talentem roku hráč ,který za dospělé nastoupil třikrát a to ještě jako střídající :D) a tak jenom závěrem: Ano, vzhledem k tomu jaké prestiži se zmiňovaná anketa v současnosti těší, byl přímý přenos z Obecního domu v Praze uspokojivý. ()