Van Helsing

• USA Van Helsing
USA, (2016–2021), 46 h 36 min (Minutáž: 42–44 min)

Hudba:

Rich Walters

Kelly Overton, Jonathan Scarfe, Christopher Heyerdahl, Paul Johansson, David Cubitt, Vincent Gale, Tim Guinee, Aleks Paunovic, Chad Riley, Jennifer Copping (viac)

Po třech letech v kómatu se Vanessa probouzí do světa pleněného upíry. Spolu s nesourodou skupinkou přeživších bojuje o holý život. (Netflix)

Recenzie používateľa kaylin k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2016) (S01)

Jasně, první sezóna seriálu „Van Helsing“ nabízí to, co možná někteří diváci chtějí. Je zde akce, je zde nějaké to napětí, jež je vyvolané tím, že zde mohou lidé celkem snadno a hnusně zemřít, někdo vám vysaje krev a tak podobně. Jenže to všechno, co tady sledujeme, už jsme viděli ve spoustě jiných zombie děl a skutečnost, že jsou zde upíři, ničemu moc nepomáhá a nic dál neposouvá. ()

Série 2 (2017) (S02)

Druhá sezóna seriálu „Van Helsing“ jen pokračuje ve směru, který byl nastolen první sezónou. Je to upíří survival, který má blízko k zombie survivalu. A není to originální, až moc to někdy křičí, že tohle je prostě jen trochu jiná kopie „Walking Dead“. I namachrovanost některých postav je vskutku otravná, podobně jako je tomu u zombie seriálu. Ale tam můžete mít někoho rádi. ()

Série 3 (2018) (S03)

Třetí sezóna amerického seriálu „Van Helsing“ je trochu zlepšení oproti předcházejícím dílům, ale není to skok do neznáma, není to riziko, je to pořád jen hraní na jistotu a přidávání dalších a dalších postav, které mají potenciál dění trochu oživit. A sem tam to i funguje. Ale za ty historické díly bych scénáristy asi nejradši propustili. No ale jede se dál a čtvrté série je před námi. ()

Série 4 (2019) (S04)

Čtvrtá série amerického seriálu „Van Helsing“ musela fanoušky nadchnout. Je zde nějaký další vývoj, jsou zde zajímavé nové postavy, objeví se i více známých tváří. Já pořád z tohoto seriálu nejsem vyloženě nadšený, ale musím uznat, že jsem docela zvědavý na to, zda se bude tvůrcům dál dařit posouvat seriál celkem zajímavým a stále lehce rostoucím směrem. Teď už je to aspoň dobré. ()