Holy Hell

Vnútorný pohľad na Buddhafield, západohollywoodsky kult vytvorený charizmatickým učiteľom v 80. rokoch. (dwdb)

JamesSi

Trochu jsem to tušil od začátku, že tenhle kult byl vytvořen ze stejných důvodů jako 90% kultů. A měl jsem pravdu. Jen měli svého filmaře, aby všechno zdokumentoval. A ten film stojí právě na jeho záznamech. ()

ink flo

Ultraslizkej narcis, kterej neuspěl jako herec, tak se rozhodl pro jinou roli života - vůdce kultu. Z počátků zasvěcování do světla lásky a společného doprovázení na duchovní cestě se to časem přehouplo do bizarní panoptikální one man show. Samozřejmě doprovázeno všemi typickými brainwash technikami používanými v sektách. Zarazilo mě, že jeden aspekt jeho osobnosti, kterej byl jasnej a do očí bijící po pěti minutách dokumentu, se začal řešit až ke konci. A působilo to, jakoby to snad o něm jeho stoupenci netušili. Trochu tam chybělo vysvětlení toho, kde na ten provoz komunity a stavění nových sídel brali peníze, když to vypadalo, že uctívání nejvyššího byla práce na plnej úvazek. Hlavní bonus dokumentu je, že nestojí na mluvících hlavách, ale na autentických záběrech ze života komunity. ()