Chelsea Handler uvádí provokativní dokumentární seriál, který se zaměřuje na osobní a kulturní souvislosti jejích oblíbených témat. (Netflix)

black8

Chelsea som spoznala cez jej talkshow Chelsea Lately a uchovala sa mi v pamäti ako ostro-vtipná, inteligentná a bláznivá žena. Preto som si nenechala ujsť ani túto dokumentárnu sériu. Najviac som bola zvedavá na časť o rasizme a drogách, pričom za viac obohacujúcu a komplexnejšie spracovanú považujem práve časť o rasizme. Chelsea tam reflektuje nielen problém politicky nekorektného vtipkovania, ktoré je jej súčasťou (a istotne ju práve preto má veľa ľudí v láske i v neláske), ale aj Ameriku a jej postoj k svojim dejinám ako aj jej rasistickú súčasnosť. Nakoniec však musím uznať, že oceňujem do určitej miery všetky časti, i keď je to hlavne o Chelsea a jej postojoch k jednotlivým témam (okrem tých vymenovaných je tam ešte časť o Silicon Valley a o manželstve). Kto sa o túto ženu zaujíma, určite sa tejto sérii poteší, tie a tí, ktoré/í očakávajú viac, môžu byť sklamané/í. Ja som rada, že som mala možnosť vidieť Chelsea o čosi viac zblízka a mať možnosť jej porozumieť. Stále je to pre mňa skvelá žena a crazy bitch. ()

JohnX

Chelsea je příležitostný génius - vždycky, když vidí šanci uspět na neprobádaném poli, jde do toho a vždycky dominuje, ať jsou to knihy, late night show nebo streamovací konkurent tradičním televizím - člověk jí prostě musí obdivovat jako businessmanku/womanku? Dokumenty nejsou tak vtipné jako její show, ale jsou 100% entertaining a sem tam se i zasmějte. Pro její fanoušky jsou dokumenty validací toho, že přes všechny rasistické jokey je to ženská s dobrým morálním kompasem, pro lidi zajímající se o společenské problémy a trendy jsou tyhle dokumenty dobrým zábavným zdrojem informací a perspektiv mnoha lidí a pro její bývalé zaměstnavatele jsou tyhle dokumenty tím nejlepším "Fuck you", které jen tahle židovská blondýna z New Jersey mohla dát. Co se týče dokumentů, tak by se dalo vytknout, že kromě Racism dílu tyhle dokumenty jako dokumenty nic a nikoho nikam neposouvají, působily spíš na mě jako nějaké zábavné segmenty v nějaké late night show, kde uvaděč řekne: "Teď se podíváme za Tomem, který navštívil ženský salón krásy." Není to dokument, je to komička vhozená do světů, kterým nerozumí, Netflix tomu možná dal fancy nálepku dokumentů, ale formátově je to jen praobyčejná reality show. Nejraději jsem měl sezení s jejím otcem nebo s jejím psychologem, největší prdel je, když ona na něj hází jednu bombu za druhou a on jen přikyvuje a je vám jasné, že přikyvuje jen proto, že ho to učili na univerzitě a bojuje s tím, aby neříkal WTF pokaždý, když ona otevře pusu. Marriage: **** Silicon Valley: **** Racism: ***** Drugs: ***** ()