Pistolník Blaine Madden (Rory Calhoun) přijíždí po třech letech do svého rodného města. Čeká ho nevlídné přijetí od šerifa Bena Coreye (Rod Cameron) s doporučením, aby do večera město opustil. Když je zabit místní opilec, Maddenův otec, Blaine se rozhodne pro pomstu. Ale šerif Corey mu jde v patách. (ilclassico)

Mol

I THOUGHT YOU'RE HIS FRIEND! I THOUGHT SO TOO! Film má spoustu skvělých dialogů, ale je vidět i slyšet, že vznikl až po zlaté éře 50s. Hudba je tu příšerná a kostýmy a kulisy jsem taky viděl už lepší. Závěrečný gun fight má napětí světelného vánočního řetězu a Rory vypadá jako zombie na heroinu. Film na jeden volný večer. ()

ilclassico

Film vznikl v nezávislé produkci, což může být většinou na užitek, zde však je to naopak. Použití krve je jediným pozitivem, jinak snímek působí lacino. Laciným scénářem (i když námět není špatný), lacinou režií a hereckým projevem, a laciným provedením (kromě pár záběrů na krajinu je celý natočen ve studiu). Přitom film se snaží o psychologickou hloubku, ale v tomhle provedení vyznívá jako špatně natočená telenovela. V rámci žánru za 2,5. ()

westerns

Izolované mestečko s názvom Sanctuary sa mi veľmi páčilo. Takisto aj westernoví borci Calhoun a Cameron. A to, čo v závere urobí Rory, tak to som vážne nečakal... ()