Obří ještěr Hyla

• USA The Giant Gila Monster

Americké maloměsto je sužováno zuřivou plazící se bestií! Podaří se mladému automechanikovi zneškodnit tuto zrůdu? Dokáže se zpívající pracant prosadit i na poli zábavního průmyslu? Bude ta malá dívenka někdy chodit? A co opilý diskžokej? (oficiálny text distribútora)

Xeelee

Tenhle brak vypadal docela v pohodě, ale i přes svou svou kratičkou stopáž mě nakonec začal poněkud nudit, protože se tam buď nic neděje nebo se děj opakuje. Řidič se lekne příšery, nabourá, odtáhnou auto, hledaj řidiče a to je asi tak všechno. | ► Obří ještěr Hyla ()

Oktavianus

Naivita s příšernými bezduchými dialogy a fialovou ještěrkou, plazící se mezi modely autíček a vláčků. Proti celkem slušným Kelloggovým Killer Shrews je tohle hloupůstka o chudém, ale férovém mladíkovi, co živí celou rodinu jako automechanik a bude z něj nejspíš popová hvězda. A šerif je tak chápavý, že mu toleruje i krádež pneumatik od nalezeného vozu (a tedy potenciálního důkazu, vzhledem k tomu, že ještěrka celkem systematicky způsobuje zmizení místních občanů). Tak určitě. Do toho pěvecká čísla Mirka Dušína z autoopravny a hrdinské vítězství nad zmatenou ještěrkou, v němž opět hrál hlavní roli všeuměl hlavní hrdina. Teď asi spoiler, ale nemůžu nezmínit i závěr - všichni přece míváme v garáži nitroglycerin, že? Hloupé, opravdu hloupé. ()

dobytek

Jeden z mnoha monster-hororů, který se v USA v 50. letech točily jako na běžícim pásu. Docela jsem se u toho nasmál, ale třeba na Plan 9 to nemá. Mimochodem viděl jsem to v kolorovaný verzi s naprosto šílenejma pastelovejma barvama a s českym dabingem na kanálu Filmbox a zážitek to byl opravdu nevšední :-) ()

Campbell

Další z řady mých oblíbených špatných filmů, Kellogg je podle mého fajn režisér i u Vraždících bestií jsem se skvěle bavil a ne jinak to bylo i tady, parádní atmosféra, neuvěřitelná naivita, strašní herci. Prostě všechno po čem mé zvrácené srdce touží. Ať si říká kdo chce co chce, já se bavil skvěle. ()

Goldbeater

Jeden korovec mexický plazící se v miniaturách, jeden latexový pařát a pár ochotnických herců - tak málo stačilo k natočení sci-fi hororu o přerostlém ještěrovi. Je to teda od začátku do konce dost tupé (chvílemi to silně sklouzává k maloměstské soap opeře) a jako podle stokrát ohrané šablony - jakmile v úvodu padne řeč o nitroglycerinu, ihned si domyslíte, kam to celé směřuje - ale jako jednohubka v rámci nízkorozpočtových sci-fi 50. let to dopadlo dle očekávání. ()

• Filmové monstrum je ve skutečnosti korovec mexický. (Marek06)