Anglický akademik Sebastian (J.K. Simmons) a grécka žena v domácnosti Maria (Maria Kavoyianniová), britská podnikateľka Elise (Andrea Osvártová) a grécky zamestnanec Giorgos (Christoforos Papakaliatis), sýrsky utečenec Farris (Tawfeek Barhom) a vysokoškolská študentka Daphne (Niki Vakaliová) – tri príbehy, ktoré rozprávajú o ľúbostnom vzťahu medzi cudzincom a Grékom. Trikrát sa dorozumievajú zlou angličtinou, trikrát si všetko hovoria pohľadmi namiesto slov, trikrát sa do seba zamilujú - a trikrát sa romantike postaví do cesty realita života v Grécku zmietanom krízou. Daphne musí svoju náklonnosť k utečencovi Farrisovi ospravedlniť pred xenofóbiou okolia. Giorgos vstúpi do vzťahu s kolegyňou Elise, ktorú firma najala, aby vyhadzovala práve takých zamestnancov, ako je on. Maria sa vyznáva zo svojich citov k Sebastianovi úprimne, ale výlučne po grécky, s vedomím, že jej nerozumie, aby sa vyvarovala zraneniam z lásky a nezahodila prípadnú druhú životnú šancu. Každý z nich verí v lásku a snaží sa postaviť most k tomu druhému, aby prekonal priepasť, ktorú medzi nich postavil svet deklarujúci spoločensko-politickú neprijateľnosť ich vzťahu. Nakoniec sa tri dejové línie, ktoré rozdeľujú film na tri kapitoly, spoja práve vďaka tejto spoločnej základni. (TV JOJ)

machopoltar

v tejto dobe ked europa dostava od druhych kultur jednu zakernu facku za druhou,,,a snazi sa o zjednotenie ci uz ekonomicky a mentalne sa jej nalada nadstavuje tak, ze cela myslienka tohto projektu ma pre mna a myslim aj pre slovanske narody a vobec pre vsetkych opacny efekt,,,,,,,,,,,,,,,zlost,,neistotu,,stres,,nacionalizmus,,,,,,tak isto aj ja som nafuknuty ako balon a len to vo mne vrie za imigrantov , politikov darebnych grekov portugalcov ci spanielov atd atd,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,no po pozreti tohto filmu z greckej dielne som dostal taky malicky ventyl a pozrel som sa na vec z druhej strany,,,,,,velmi mudro,citlivo a poucne natoceny film, na ktr som myslel dost dlho,,,,,,,,,,,,pozeram ze hlavny hrdina ktr to zahral vyborne to vlaste reziroval, chcel asi ukazat europe ktr ukazuje na grecko prstom,,pomoooc,, ()