Simonova sestra se snaží zachovat halloweenskou tradici. Clary se trápí odloučením od Jace a Alec musí udělat rozhodnutí týkající se Magnuse. (Netflix)

Tom10000

18.díl. Nastává Halloween. Jak si slíbila Vílí královna, rozhodne se vyslat z podzemí na povrch mocné vyšší démony. Ty zabijí civily, a tak je povinností Institutu je chránit. Simona navštíví jeho sestřička, a spolu s ní vyrazí do baru. Tam se Becky dozvídá více o světě Stínů, a také zjistí, poté, co chce zavolat matce a Izzy ji zachrání, že je do ní Simon zamilovaný. Pobídne ho, aby provedl první krok, ale když už tak chce učinit, stanou se další zlé věci. Vílí královna poručí své služebné, aby zabila Jonathana. Ta se k němu přímo dostane a hodlá ho zabít. Zde se ale dějí další zlé věci. Konečně jsme přišli na způsob, jak Clary zničit runu. Ač Jonathan protestuje, Clary neváhá a nechá Izzy, aby jejímu bratrovi aplikovala Naebeský oheň a tím zničila runu, jež je poutá. Bohužel, účinek je moc slabý. Při boji s démony se ukáže pouto mezi ní a Jonathanem jako nebezpečnější, než se zdálo. Nyní je zapotřebí, aby s ní byl neustále Jace, jinak propadá temnotě a chová se jako mrcha přisluhující Jonathanovi. V okamžiku, kdy ale bojuje Jace s jedním z démonů, ji tento démon odhodí. Ve slabém okamžiku spatří Jonathana a Jace. Musí si mezi nimi vybrat. Jace je moc daleko, a pokušení až příliš intenzivní. Jakmile se ve snu dotkne Jonathana, stvrdí tím Clary svůj osud a podléhá temnotě. Navenek se tváří, že se nic nestalo, ale když se dostane Jonathan do nebezpečí, zabije nymfu a Jonathana zachrání. Už jsou neodlučitelní. Alec se rozejde s Magnusem, aby mohl dodržet dohodu s jeho otcem a tím mu vrátit moc. Vrací se Luke. 100 procent. ()