Po Valentineově ničivém útoku na Institut jsou truchlící lovci stínů nuceni bojovat proti vyššímu démonovi, který útočí na New York. (Netflix)

Tom10000

11.díl. Izzy trpí, když nedostává upíří jed, a poté, co Alec na chvíli odejde, se vydává za pomocí k Rafaelovi. Ten s ní ale již nechce mít nic společného. Proto míří do upířího doupěte, ale tam ji napadne vyšší démon. Zdržet ho může jen nový lovec stínů, Sebastiane. Ten ji přivede k sobě domů a dá ji bylinu, jež jí dokáže na chvíli uzdravit. Sám ale není v pořádku. Vypadá to, že bylina způsobuje sebepožkozovací nutkání. Vyšší démon se nám nejprve ukáže jako muž, jenž v klubu zabije pouhým mávnutím ruky dvacet lidí. Luke vše následně vyšetřuje spolu se svojí novou kolegyní. Azazel, tak se démon jmenuje, zaujme Magnuse, o němž se dozví díky Alecovi. Aby Jace a Clary zjistili, proč se dle nich zajímá démon o Izzy, promluví si s Valentinem. Ten prozradí Jaceovo tajení o nich dvou, tj. že nejsou bratr a sestra. jace měl totiž dojem, že není třeba nic prozrazovat, jelikož Clary a Simonovi to dobře klape. Opravdu, je tomu tak, zejména, když může Simon na světlo. On sám je ale hnán lidmi, zejména podsvěťany, jež se začnou zajímat o jeho nové schopnosti. Jak se vlastně stal tzv. "světlomilcem". S radou Valentina se rozhodnou přivolat Azazela a vyměnit Izzy za Vlaentina. Zapomínají ale na fakt, že démon Izzy nemá. Akorát si zadělají na problém, jelikož Azazel něco provede jak Magnusovi, tak Valentinovi. Jace projeví své nové schopnosti, dokáže aktivovat runu bez stély. 95 procent. ()