Příběh dvou odlišných žen, které spojila stejná touha, zasazuje režisér do období druhé světové války, do doby Okupace. Hlavní hrdinka Blanche žije v malém městečku na severu Francie se svým manželem Victorem a se svými třemi dětmi. Jednoho dne se však dozví, že její manžel a jeho matka jsou součástí Odbojového hnutí. Má o ně strach, avšak brzy se rozhodne k tomuto hnutí také přidat. V síti Odboje je i Germinal, kadeřník, a jeho mladá dcera Marie, která nechce zůstat pozadu a chce být stejně tak součástí této aktivity. Renardův snímek je historické drama o Okupaci a Odboji, o krutých válečných časech, vylíčených očima něžných, avšak silných žen. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Pokud bych měl ženám doporučit nějaký drama z odbojářskou tématikou ze 2. svět. války, pak určitě Blanche a Marie. Ne proto, že ženy jsou tady hlavní hrdinky, ale proto že příběh je vyprávěn ze ženského úhlu aktivního odboje. Pokud si teď kluci říkáte "ach jo", tak pozor, film má všechny prvky první jakosti. Atmosféru, skvělý herecký výkony, hodně drsný, ale realistický scény a výbornou režii, to všechno na procházce s tímhle filmem potkáš. Jedinou slabinkou je scénář, první část působí díky mnoha postavám najednou trošku nepřehledně, ale pak neskutečně přituhne a není čas se zabejvat kravinama. Ke konci se mě film zdál zbytečně zkratkovitej a 20minut navíc by určitě prospělo, ale závěrečný epilog je ryze francouzský..silný a dokonalý a přitom je vlastně ve formě jednoho souvětí, hold kdo umí, ten umí a kdo neumí ten alespoň komentuje. ()