Váleční detektivové

• Veľká Británia The War Detectives
všetky plagáty
Veľká Británia, 2003, 4x52 min

Adolf Eichmann (a.z.)

Příběhy o vyšetřování nejbrutálnějších válečných zločinů spáchaných člověkem a o neohrožených policistech, lékařích, právnících, vědcích a vyšetřovatelích, kteří šli po stopách viníků. Uvedené případy jsou vylíčeny na základě záznamů válečných tribunálů a výborů, které se zabývaly nejhoršími válečnými zločiny 20. a 21. století. (oficiálny text distribútora)

Volodimir2

Televízny seriál tvoria 4 diely. 1. a 2. diel je z obdobia 2. svetovej vojny a tými sa budem zaoberať podrobnejšie. 3. diel S úmyslom zničiť je z 90 tých rokov z prostredia bývalej Juhoslávie a 4. diel Vydajte nás zlu, ide o dokument belgických sestričiek v kláštore. 1. diel Muž, ktorý nechal ísť vlaky. Adolf Eichmann sa ako vysoký vojenský nacistický dôstojník organizujúci transporty do koncentračných táborov za 2. svetovej vojny podieľal na masovom vyvražďovaní 6 miliónov Židov. Jeho proces v Izraely bol, ako prvý vysielaný televíziou a tak umožnil mnohým ľuďom pochopiť, čo sa dialo pri holokauste. 2. diel Víťazi a porazení. Jar 1945. Japonské mesta ničili americké bombardéry a až 2.9.1945 po zhodení dvoch atómových bômb prijalo Japonsko bezpodmienečnú kapituláciu. Vojnoví zločinci na čele s Hideki Tojou – generálom japonskej cisárskej armády a 40. premiér, ktorý bol priamo zodpovedný za útok na Pearl Harbor, čím začal vojnu medzi Japonskom a USA. 8.9.1945 spáchal samovraždu, ale neúspešne a tak ho 23.12.1948 obesili po rozsudku, trest smrti. ()