Courtemanche

Začátek malinko veselejší ale jinak je to drama, a ke konci skoro až thriller. Příběh zajímavý, režie-scénář-herecky je to profi práce. V hlavních rolích May Britt a Pierre Cressoy. 3,5/5 ()

katakomb

Špína. Špína, kterou se veškerá smetánka snaží všemožně zahrabat pod koberec. Nikomu nezáleží na smrti nevinné služebné, každý se stará jen o svou pověst. Až na jednu jedinou ženu, hrdinku, která se nebojí vyjít s pravdou ven a nakonec do všeho říznout takovým způsobem, že už od toho ani policie nemůže dát ruce pryč. Úžasné drama, které líčí (ne)mravy zbohatlíků. Společenská kritika, která si bere na paškál vyšší třídu. Připomnělo mi to poselstvím Felliniho La Dolce Vitu, akorát jde o zcela rozdílné snímky (zde se hrdinka May Britt postaví na odpor, Marcello v La Dolce Vitě se stane součástí toho, čím pohrdal). Felliniho poetická a místy až příliš zdlouhavá dějová rozvláčnost je v tomto snímku nahrazena jasnými a významově konkrétními scénami, které posouvají děj vytrvale ke svému rozuzlení. Společenská kritika je tak o dost důraznější a zanechává jasný a určitý pocit nesouhlasu s jednáním všech zúčastněných postav. Určitě doporučuji shlédnout tento italský kousek. ()